PNL BN, atac la Radu Moldovan: "Campanie electorală într-un spital de stat!"
"Când societatea civilă observă dereglaje la nivel politic, reprezentanții partidelor care au încălcat normele elementare de respect față de cetățeni ar trebui să facă un pas înapoi", a transmis PNL Bistriţa-Năsăud, într-un comunicat de presă.
"În Bistrița-Năsăud, Radu Moldovan se afișează cu însemnele partidului într-un bloc operator pentru inaugurarea unui robot medical, aducând mulțumiri, ați ghicit, șefului său de partid, candidat la prezidențiale, Marcel Ciolacu! Campanie electorală într-un spital de stat! Îmbrăcat într-o geacă roșie cu însemnele PSD!
Nu poți avea pretenții de la cineva care și-a implementat, pe blat, fratele director la societatea Aquabis, dar lipsa unei minime decențe față de cetățenii județului și față de cadrele medicale denotă un caracter de vătaf politic!
Nu poți sugera că fără PSD sănătatea ar fi la pământ! Banii pentru achiziția robotului medical sunt publici, nu banii PSD!
Partidul Social Democrat nu mai are nicio jenă, sugerând că orice se întâmplă bun în această țară i se datorează! Orice se întâmplă bun în România li se datorează românilor, nu unor șmecheri, unor țepari gen Nordis care au avut protecție social-democrată!
“Țara traversează o epidemie de meningită morală“, spunea Octavian Goga în 1916. În 2024, Ciolacu, Radu Moldovan și PSD transmit boala în continuare, dovedind că minciuna, infatuarea și tupeul sunt sinonime cu social-democrația!", a transmis Biroul de presă al PNL Bistrița Năsăud.
CMF : 11240002
în 22.11.2024 ora 11:53:01 Goga a scris:
Lasă un răspuns
:)))))))) Meningita morala? Cine a aprobat tariful de la Aquabis? Nu dumneata si consilierii coalizati? PSD-ul e bun pentru afaceri dar rau pentru concurenta? Domnule Turc impreuna cu domnul Sighiartau...cred ar trebui sa faceti mai multe (lucrurile tangibile) si sa vorbiti mai putin. Eu m-am saturat de voi. Si nu sunt singurul.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Virgiluț R
16.06.2026Cum am mai zis, trebuie chiar să mai moară cineva ca scările alea proiectate împotriva siguranței utilizatorului să fie definitiv închise? Câte accidente trebuie să se întâmple în continuare ? Primăria ar trebui să fie garanta siguranței cetățenilor, nu să ne de...
la articolul O femeie s-a accidentat pe scările rulante din Decebal
Runcan Mihaela
15.06.2026Moldoveni nebuni ..de ăștia tre sa te ferești in trafic că de Draku .E plină Europa de ei circula că nebuni.
la articolul Care e starea victimelor accidentului din Mureşenii Bârgăului
Nelu Ciunta
15.06.2026„Dacă vrei să ajungi departe în furăciuni, mergi în haită!” cred ca așa era mesajul domnule Ivan Turbincă a lu Ciolacu. Rușine PSD și rușine Bistrița-Năsăud dovediți mereu că sunteți un județ zero în Transilvania, după Sălaj, măcar pe la Sălaj trece o a...
la articolul Bogdan Ivan, noul președinte al PSD Bistrița-Năsăud: "Dacă vrei să ajungi departe, mergi în echipă!"
Daniel
14.06.2026Cam târziu baga ro aletu
la articolul COD PORTOCALIU de furtuni, în mai multe localităţi din judeţ
COMENTARII