Petre Daea revine la Ministerul Agriculturii
Liderii PSD se reunesc în ședința Consiliului Politic Naţional, iar conducerea partidului are misiunea de a desemna un nou ministru al Agriculturii, după demisia lui Adrian Chesnoiu, urmărit penal de către procurorii DNA.
Surse politice ne-au precizat faptul că marele favorit este fostul ministru al Agriculturii, Petre Daea, singurul candidat rămas în cursă. Acesta a mai fost ministru al Agriculturii în perioada 4 ianuarie 2017 – 4 noiembrie 2019.
Liderul PSD Marcel Ciolacu declara, după şedinţa conducerii PSD, că pânâ în Consiliul Naţional vor veni cu o propunere de ministru al Agriculturii şi a menţionat că propunerile nu se fac pe organizaţiile judeţene, ci vor căuta un profesionist.
Liderul PSD afirma că partidul pe care îl conduce are cinci sau şase variante pentru funcţia de ministru al Agriculturii – rămasă vacantă după demisia lui Adrian Chesnoiu, aflat în vizorul DNA – el afirmând că Petre Daea, fostul ministru al Agriculturii pe vremea când social-democraţii erau conduşi de Liviu Dragnea, a fost propus unii colegi pentru acest post.
în 06.07.2022 ora 14:26:29 Ionica Purcel a scris:
Lasă un răspuns
Súper Ministru👍👏
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Incendiu la acoperișul unei case
18.02.2026
ULTIMELE COMENTARII
Livia Catcauan
21.02.2026Îmi pare rău pentru tine , ești un gospodar
la articolul Decizia instanței în cazul primarului suspendat Traian Simionca
Doggie
21.02.2026Dai direct la cerșetor, simplu și eficient. Dacă nu vrei așa, dă la biserică că ajung rapid
la articolul Un cerșetor din Bistrița și câinele lui, în centrul unei controverse: "Nu stă din iubire lângă stăpân" (VIDEO)
Toni Greblă
21.02.2026Deșănțat decolteul, , sacou luat peste sutien, cruce pe piept, te crezi Cardi B, obosito ? Prioritate pentru cine?
petre
21.02.2026unde pot trimite bani pentru ciine...
la articolul Un cerșetor din Bistrița și câinele lui, în centrul unei controverse: "Nu stă din iubire lângă stăpân" (VIDEO)
COMENTARII