Patru comune din Bistrița-Năsăud, în scenariul roșu!

Negrilești, Sânmihaiu de Câmpie, Dumitra, Tiha Bârgăului, Runcu Salvei în scenariul galben! Monor, Șieu Odorhei, Dumitrița, Șintereag, în scenariul roșu! Măsuri ridicate pentru zilele de vineri, sâmbătă și duminică în Sânmihaiu de Câmpie! Conform Hotărârii C.J.S.U. 103/12.04.2021 intră în vigoare următoarele măsuri în unitățile administrativ- teritoriale Monor, Șieu Odorhei, Dumitrița, Șintereag, unde incidenţa […]

Negrilești, Sânmihaiu de Câmpie, Dumitra, Tiha Bârgăului, Runcu Salvei în scenariul galben! Monor, Șieu Odorhei, Dumitrița, Șintereag, în scenariul roșu!
 
Măsuri ridicate pentru zilele de vineri, sâmbătă și duminică în Sânmihaiu de Câmpie!
 
Conform Hotărârii C.J.S.U. 103/12.04.2021 intră în vigoare următoarele măsuri în unitățile administrativ- teritoriale Monor, Șieu Odorhei, Dumitrița, Șintereag, unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 3/1000 locuitori:
 
-se interzice activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, precum și activitatea operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
-este interzisă organizarea și desfășurarea activității în cadrul cinematografelor, instituțiilor de spectacole și/sau concerte.
În unitățile administrativ-teritoriale Negrilești, Sânmihaiu de Câmpie, Dumitra, Tiha Bârgăului, Runcu Salvei unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 1,5/1000 și mai mică de 3/1000 de locuitori, intra în vigoare următoarele măsuri:
-activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, se va desfășura fără a depăși 30% din capacitatea maximă a spațiului și în intervalul orar 6:00-22:00.
-aceleași restricții se aplică și în cazul activității operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
Se ridică restricțiile pentru zilele de vineri, sâmbătă și duminică, aplicate în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr.348/2021, pentru unitatea administrativ-teritorială Sânmihaiu de Câmpie.
Purtarea măștii de protecție, astfel încât să acopere nasul și gura, este obligatorie pentru toate persoanele care au împlinit vârsta de 5 ani, în toate spațiile publice deschise.
Aceste măsuri intră în vigoare începând cu data de 13 aprilie 2021.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing