Parte din echipa Prefecturii Bistrița-Năsăud a donat sânge! (FOTO)
Instituția Prefectului salvează vieți! În fiecare an, în data de 14 iunie marcăm Ziua Mondială a Donatorului, pentru a crește gradul de conștientizare a nevoii de donare de sânge, pentru a se putea asigura calitatea, siguranța și disponibilitatea sângelui și a produselor din sânge pentru pacienții care au nevoie. Prefectul Stelian Dolha și subprefecții Atilla […]
Instituția Prefectului salvează vieți!
În fiecare an, în data de 14 iunie marcăm Ziua Mondială a Donatorului, pentru a crește gradul de conștientizare a nevoii de donare de sânge, pentru a se putea asigura calitatea, siguranța și disponibilitatea sângelui și a produselor din sânge pentru pacienții care au nevoie.
Prefectul Stelian Dolha și subprefecții Atilla Decsei și Lorand Toth, împreună cu câțiva angajați ai Instituției Prefectului au ales să doneze sânge, ca gest de solidaritate pentru cei aflați în nevoie și ale căror vieți depinde de acest gest voluntar de dăruire.
Bonurile primite de reprezentanții Instituției Prefectului cu ocazia donării de sânge vor fi folosite pentru a achiziționa produse alimentare care vor fi donate.
Vă amintim că, zilnic, spitalele și camerele de gardă au nevoie de sânge, iar donarea de sânge este o procedură sigură și ușoară, care salvează milioane de pacienți în fiecare an.
Din sângele donat o singură dată poţi ajuta până la 3 persoane!
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"






COMENTARII