Ovidiu Cherecheș va fi transferat înapoi la Penitenciarul Bistrița
Ovidiu Ciprian Cherecheș, condamnat pentru acces ilegal la un sistem informatic și lovire, după ce a bătut un polițist și i-a distrus un telefon în care avea mai multe clipuri video, va fi transferat înapoi la Penitenciarul Bistrița. Încarcerat inițial la Bistrița, Cherecheș a fost transferat la Constanța în urmă cu aproximativ trei luni.
"Astăzi, 20. 09.2023, Curtea de Apel Cluj a admis cererea formulată de către Societatea Civilă de Avocaţi Zegrean, Gaftone şi Asociaţii iar pe cale de consecinţă a dispus suspendarea deciziei privind aprobarea transferului clientului nostru Cherecheş Ovidiu Ciprian de la Penitenciarul Bistriţa la Penitenciarul Constanţa – Poarta Albă. Astfel, ca urmare a sentinţei judecătoreşti pronunţate, Directorul Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor este obligat să efectueze toate demersurile administrative necesare ca în cel mai scurt termen să dispună trasferarea clientului nostru înapoi la Penitenciarul Bistriţa", a transmis George Gaftone.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Incendiu puternic la un depozit Teraplast
14.05.2026
ULTIMELE COMENTARII
Suciu - fsn
19.05.2026Lasă că vin alegerile hienelor PSD !
la articolul Deputatul Robert Sighiartău, ironizat de PSD Bistrița: "Până și penibilul trebuie să aibă niște limite"
Niculaie - Figa
17.05.2026Gogomanul de Nicula, ipocritul impostorul Ivan și celălat Suciu stupid, plus șeful Tigaie Moldovan, spânul edil fără nici o idee a bunului simț - ne merităm soarta
la articolul BECLEAN. Finanțare europeană pentru două proiecte importante
Honda
17.05.2026cocalaru cu motor de la tacsu
la articolul Cine e tânărul care a decedat în accidentul cu motocicleta
Maria Hoja
17.05.2026Arici pogonici Nicula e ce trebe la albanezi
la articolul BECLEAN. Finanțare europeană pentru două proiecte importante
COMENTARII