Ordin de protecție provizoriu și dosar penal pentru violență în familie, pe numele unui bărbat din Șieuț, care și-a amenințat soția
În urma verificărilor, s-a constatat faptul că bărbatul și-ar mai fi amenințat și cu alte ocazii, atât soția, cât și pe unul dintre fii lor
La data de 17 ianuarie a.c., în urma unei intervenții la un eveniment, polițiștii Biroului de Ordine Publică au întocmit dosar penal pentru amenințare și au emis un ordin de protecție provizoriu.
Vizat de comiterea faptei este un bărbat de 42 de ani din Șieuț care, în cursul zilei de 17 ianuarie a.c., în jurul orei 15.20, în timp ce se afla în locuința comună din Bistrița, împreună cu soția, ar fi amenințat-o cu acte de violență. Totodată, în urma verificărilor, s-a constatat faptul că bărbatul și-ar mai fi amenințat și cu alte ocazii, atât soția, cât și pe unul dintre fii lor. În urma completării formularelor de evaluare a riscului, s-a constatat ca fiind oportună emiterea unor ordine de protecție provizorie, împotriva bărbatului.
Polițiștii Biroului de Ordine Publică din cadrul Poliției municipiului Bistrița continuă cercetările în cadrul dosarului penal întocmit.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Talos Liviuta - din Beclean
30.01.2026Are tact, rabdare și decență față de elevi și cadre didactice, nu jignește și nu face glumițe de prost gust ca anteriorul inspector șef. Baftă în a rezista pe post, că-i mare mafia .
la articolul Ce întrebare a primit inspectorul general Vasile Șteopoaie din partea unui elev: "Acesta era interesul lui" (VIDEO)
votantul beat
30.01.2026Avocata DIAVOLULUI care iubeste mangotii tunata si injectata tocmai ca sa rasuceasca mintea masculilor din jurul afacerilor dubioase. Mere bine Justitia cu astfel de specimene.
la articolul Numele lui Ioan Turc apare în stenogramele avocatei șpăgare de la PNL
Turc spagarul
30.01.2026Turc a luat spaga oriunde a putut. Am fost la masa la restaurant si la masa de langa isi negocia spaga pentru o lucrare la un liceu.. era la Registru pe atunci.. E clar ca asa a facut si la Primarie
la articolul Numele lui Ioan Turc apare în stenogramele avocatei șpăgare de la PNL
Frent A
29.01.2026Nu ca ultimul. Sa ia exemplu domnul „senator” neales de nimenea.
la articolul Ce întrebare a primit inspectorul general Vasile Șteopoaie din partea unui elev: "Acesta era interesul lui" (VIDEO)
COMENTARII