Ordin de protecție provizoriu emis împotriva unui bărbat din Ilva Mică
La locul evenimentului polițiștii au stabilit faptul că bărbatul, în urma unui conflict spontan și-ar fi agresat fizic soția
La data de 2 aprilie a.c., polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sângeorz-Băi au fost sesizați prin SNUAU 112 de către o femeie din Ilva Mică, cu privire la faptul că în urma unui conflict spontan avut cu soțul său de 44 de ani, a fost agresată fizic de către acesta.
La locul evenimentului polițiștii au stabilit faptul că bărbatul, în urma unui conflict spontan și-ar fi agresat fizic soția.
În urma celor constatate a fost emis un ordin de protecție provizoriu împotriva bărbatului, acesta fiind totodată evacuat din locuință. Polițiștii au întocmit un dosar penal cu privire la infracțiunea de violență în familie.
La aceeași dată, în jurul orei 23:00, femeia a sesizat faptul că soțul ei, aflat sub influența băuturilor alcoolice a revenit la locuință și se manifestă agresiv. Acesta a fost condus de către polițiști și internat la o unitate spitalicească.
De asemenea, în urma celor constatate, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Sângeorz-Băi s-au sesizat din oficiu cu privire la infracțiunea de încălcarea de către persoana împotriva căreia a fost emis un ordin de protecție provizoriu a oricăreia dintre măsurile dispuse prin ordinul de protecție provizoriu.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Accident rutier! A rupt un stâlp cu mașina
24.05.2026
ULTIMELE COMENTARII
Teracota Bistrița
24.05.2026Principele mocăit și degeaba, semnează ceva zero barat. Va și alerga cândva, dar nu dupa cei cu nevoi speciale, ci după fusta nevestii.Hai sictir Teraplast, regalistă acum, după ce a furat Teracota Bistrița pe zero lei, să nu uităm
la articolul Principele Radu, în vizită în Bistrița. A fost la Teraplast și va participa la Semimaratonul Invictus
Gafencu
24.05.2026Cetățeni de „onoare” stimabile, deja e ca o sinecură acest premiu plătit din banii noștri, cei cu adevărat cu minte , gen Aurelia Dan, Honoria Rațiu și mai sunt, ar trebui să refuze să susțină această rușine-anatemă PSD.
Florin
23.05.2026Îmi cer scuze Infobistrița. Nu ați sters conținut. Felicitări deși știu că mafia PSD vă presează într-una sunteți ultimul ziar BN încă liber.
la articolul Monica Săsărman: "Susținem produsele românești tradiționale". Ce lege s-a votat în Parlament
Florin
22.05.2026Ce urât, Infobistrița banează conținut anti Putere. Rușine, ați primit bani sau amenințari de la PSD ? De astazi veți deveni un gunoi ca restul presei locale. Veți sterge această postare, dar o veți citi, RUȘINE ! După alegeri veți da liber iar la comentarii... Ce u...
la articolul Monica Săsărman: "Susținem produsele românești tradiționale". Ce lege s-a votat în Parlament
COMENTARII