Orașul Năsăud a primit 6,8 milioane de lei de la Guvern, în 2021. Dorin Vlașin: “O sumă colosală, foarte benefică pentru proiecte” (VIDEO)

Primarul Orașului Năsăud, Dorin Vlașin, a vorbit în cadrul unei emisiuni la InfoBistrița, că Guvernul a alocat sume foarte mari de bani pentru administrația din Năsăud, în anul 2021. ,,Chiar de dimineață discutam cu colegii mei, am făcut un calcul, cât am reușit să primim de la bugetul central de stat și credeți-mă că ne-am […]

Primarul Orașului Năsăud, Dorin Vlașin, a vorbit în cadrul unei emisiuni la InfoBistrița, că Guvernul a alocat sume foarte mari de bani pentru administrația din Năsăud, în anul 2021.

,,Chiar de dimineață discutam cu colegii mei, am făcut un calcul, cât am reușit să primim de la bugetul central de stat și credeți-mă că ne-am speriat când am tras linie: nu mai puțin de 68 de miliarde a primit orașul Năsăud în acest an de la guvernul României. Este o sumă colosală, extrem de mare, dar a fost extrem de benefică. Mai ales pentru partea de cofinanțare a proiectelor pe care le avem în derulare în acest an și anul viitor. Ieri a fost o rectificare de buget, a fost alocată o sumă de aproximativ 9 milioane de lei județului Bistrița-Năsăud. Ar trebui să ținem cont de încă un lucru, am fost penultimul județ ca și sumă alocată la nivel național. Au fost județe care au primit de 10 ori mai mult”, a declarat primarul Orașului Năsăud, Dorin Vlașin.

La ultima rectificare de la Guvern, în această săptămână, Primăria Năsăud a primit 800.000 de lei.

,,Bineînțeles că orice bani care vin de la bugetul central ne fac un bine. Sunt în beneficiul nostru și al comunității noastre. Noi și Sângeorz-Băi am primit 800.000 lei. Deși, Sângeorz-Băi avea nevoie de 6 milioane de lei pentru a reveni pe linia de plutire, de echilibru. Toate primăriile au primit adrese prin prefectură, iar fiecare primărie a transmis înapoi sumele de care ar avea nevoie. Noi am avut nevoie de sumă de 1.700.000 de lei. După cum ați văzut ieri, am primit 800.000 de lei, suntem chiar foarte mulțumit”, a mai spus Dorin Vlașin.

 

ACTUAL INFO. Invitat Dorin Vlașin – primarul orașului Năsăud

ACTUAL INFO. Invitat Dorin Vlașin – primarul orașului Năsăud

Posted by InfoBistrița.ro on Thursday, October 7, 2021

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing