
OFICIAL. Ioan Turc a fost numit secretar de stat
Fostul primar al municipiului Bistrița, Ioan Turc, a fost numit oficial în această seară pe funcția de secretar de stat la Ministerul Justiției.
Turc a fost validat lunea trecută de Biroul Permanent al Partidului Național Liberal pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Justiției, după ce la finele săptămânii trecute, acesta a fost propus de către membrii Biroului Politic Județean.
Amintim faptul că acesta a renunțat la conducerea filialei județene PNL Bistrița-Năsăud, locul său fiind preluat interimar de deputatul Robert Sighiartău. De asemenea, Ioan Turc a fost numit Președinte interimar al Organizației Municipale PNL Bistrița, în locul lui Sorin Hangan.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Lupșe Carmen
15.09.2025De acord cu petitua
la articolul BISTRIŢA. Petiție împotriva zgomotului produs de motociclete noaptea
Ana
10.09.2025Pentru Alina- sunt centre pentru a doua sansa - termini 8 clase, pe urma seral -liceu! Pentru mai multe detalii poti merge la inspectoratul scolar sa intrebi.
Dori
10.09.2025Doamne ajuta!!! N a durat decat 5 ani...
la articolul Se extinde şi se modernizează reţeaua de iluminat pe mai multe străzi din Bistriţa
Alina
10.09.2025Bună ziua, numele meu este Alina, am 33 de ani și sunt interesată de cursul pentru infirmieră. Aș dori să știu dacă pot aplica în cazul în care am doar clasele 1-7, fără o diplomă de terminare a clasei a 8-a. Ce pot face în acest caz?
COMENTARII