O fetiță de un an și 10 luni a murit înecată în râu, la Domnești

Un incident grav a avut loc în urmă cu puțin timp în localitatea Domnești, unde o fetiță a căzut în râu. Echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD intervine în localitatea Domnești, pentru a-i acorda primul ajutor unei fetițe de aproximativ un an și 6 luni, inconstientă. Fetița a fost scoasă din apă, din râul Șieu. […]

Un incident grav a avut loc în urmă cu puțin timp în localitatea Domnești, unde o fetiță a căzut în râu.

Echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD intervine în localitatea Domnești, pentru a-i acorda primul ajutor unei fetițe de aproximativ un an și 6 luni, inconstientă. Fetița a fost scoasă din apă, din râul Șieu.

UPDATE: Din păcate, în ciuda eforturilor echipajului medical, organismul fetiței nu a răspuns manevrelor aplicate în cadrul protocolului de resuscitare astfel ca medicul care încadrează echipajul de terapie intensiva mobila SMURD a fost nevoit să ii declare decesul la locul solicitării. Polițiștii cercetează circumstanțele în care s-a produs incidentul.

În această după-masă, a fost sesizat prin 112 faptul că, în albia unui pârâu din localitatea Domnești a fost găsită o fetiță în stare de inconștiență. Din nefericire, aceasta a decedat. 

O echipă constituită din polițiști de la investigații criminale și criminaliști se află la fața locului și efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care a avut loc tragicul eveniment. Totodată, în cauză va fi dispusă necropsia care va stabili cu exactitate cauza decesului. 

Fetița, în vârstă de 1 an și 10 luni, a fost găsită în albia unui pârâu din apropierea locuinței, de către unchiul ei, un bărbat de 38 de ani, din aceeași localitate. 

Cercetările continuă pentru ucidere din culpă.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing