O femeie din Blăjenii de Jos este dată dispărută. Polițiștii și voluntarii au căutat-o azi noapte

Poliţiştii din Bistrița-Năsăud caută o femeie de 57 ani, care a plecat voluntar de la domiciliu, din Blăjenii de Jos și nu s-a mai întors. Persoanele care dețin informații care să ajute la găsirea acesteia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la numărul de urgență 112. Aseară, în […]

Poliţiştii din Bistrița-Năsăud caută o femeie de 57 ani, care a plecat voluntar de la domiciliu, din Blăjenii de Jos și nu s-a mai întors. Persoanele care dețin informații care să ajute la găsirea acesteia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la numărul de urgență 112.

Aseară, în jurul orei 21.20, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că Măgherușan Elisabeta a plecat să culeagă mure, în locul numit “Poieniță”, situat între localitățile Blajenii de Jos și Caila și nu a mai revenit acasă.

Femeia are aproximativ 1,60 m înălțime, greutate de 80-90 kg, față ovală, ochi căprui, păr șaten. La data plecării aceasta era îmbrăcată cu o rochie lungă de culoare albastră și cizme din cauciuc de culoare neagră. Pe cap purta un batic negru.

Persoanele care dețin informații ce pot conduce la găsirea femeii sunt rugate să apeleze serviciul unic de urgență 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliție.

Azi-noapte, în intervalul 22.00-01.30, 10 polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale și Poliției Orașului Beclean, dar și membri ai familiei și voluntari au desfășurat căutări în zona indicată, însă nu a fost găsită. Căutările vor fi reluate și continuate astăzi. Totodată, a fost dispusă căutarea la nivel național a femeii.

UPDATE: Femeia a fost găsită de polițiștii de la Investigații Criminale, într-o pădure. Se pare că s-a rătăcit, nu avea telefonul la ea și nu a mai găsit drumul spre casă.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing