Nicolae Pavelean: “Bătaie de joc la adresa șoferilor din Bistrița”

“Bătaie de joc la adresa șoferilor din Bistrița. Sunt zile bune de când urmăresc câteva lucrări de pe câteva străzi pe care circul zilnic. Străzi care sunt oricum într-o stare proastă, iar acum mai stau și cu zilele sau săptămânile pline de șanțuri rămase în urma intervențiilor. Cele doua exemple din poze sunt de pe […]

“Bătaie de joc la adresa șoferilor din Bistrița. Sunt zile bune de când urmăresc câteva lucrări de pe câteva străzi pe care circul zilnic. Străzi care sunt oricum într-o stare proastă, iar acum mai stau și cu zilele sau săptămânile pline de șanțuri rămase în urma intervențiilor. Cele doua exemple din poze sunt de pe Tărpiului, însă situația este repetată în mai multe zone ale orașului”, spune consilierul municipal USR PLUS, Nicolae Pavelean.

“În una dintre ședințele de Consiliu Local din acest an, primarul Ioan Turc îmi răspundea unei interpelări cu următoarele :

“În ce privește repararea drumurilor de către furnizorii de utilități după intervenții, aceasta este o obligație. Autorizația de construire cuprinde și această clauză de readucere a drumului la situația anterioară, dar e cât se poate de adevărat că avem nevoie de o monitorizare pentru ca lucrările de readucere la situația anterioară a drumului să fie conforme”. Sursa:

https://timponline.ro/turc-munca-de-noapte-presupune-costu…/

Sunt curios cine din primăria asta mare cu peste 1000 de angajați, este responsabil cu monitorizarea lucrărilor de readucere la condiția inițială a drumului, după ce s-au făcut intervenții de racordare la canalizări sau alte lucrări.

Le-aș recomanda domnului primar și domnilor viceprimari să mai iasă din birourile din primărie și să vadă care este realitatea cruntă din Bistrița, orașul în care sutele de angajați ai primăriei par a fi doar pe statele de plată, că în teren nu se văd prea mulți, dar știu că sunt prea sofisticați ca să îmi asculte mie recomandările”, a transmis consilierul USR. 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing