Nicolae Moldovan: Prefectul Stelian Dolha nu va fi schimbat! Vor fi schimbări de șefi de instituții (VIDEO)

Primarul orașului Beclean, Nicolae Moldovan, care este președinte executiv al PSD Bistrița-Năsăud, vorbit în cadrul emisiunii InfoPolitic despre posibilele schimbări de șefi de instituții, după învestirea noului Guvern PSD-PNL-UDMR. Nicolae Moldovan crede că prefectul Stelian Dolha nu va fi schimbat din funcție. “Prefectul nu se schimbă în Bistrița-Năsăud. Nu se schimbă domnul Stelian Dolha. Nu […]

Primarul orașului Beclean, Nicolae Moldovan, care este președinte executiv al PSD Bistrița-Năsăud, vorbit în cadrul emisiunii InfoPolitic despre posibilele schimbări de șefi de instituții, după învestirea noului Guvern PSD-PNL-UDMR.

Nicolae Moldovan crede că prefectul Stelian Dolha nu va fi schimbat din funcție. “Prefectul nu se schimbă în Bistrița-Năsăud. Nu se schimbă domnul Stelian Dolha. Nu e luată decizia, eu vă spun, din punctul meu de vedere, nu am discutat cu Radu Moldovan, nu am discutat cu ceilalți decidenți din PSD, pe linie județeană, dar eu o spun public: eu îl văd în continuare pe Stelian Dolha prefect, mai ales că suntem în coaliție. Dacă nu eram în coaliție, se schimba. Mi se pare corect să începem cu dreptul această coaliție la nivel județean și să ne respectăm colaboratorii”, a declarat Nicolae Moldovan.

PSD ar putea avea o funcție de subprefect. “Eu cred că putem să-l ajutăm dacă considerăm că nu a corespuns în anumite aspecte. L-am văzut foarte activ și foarte deschis, eu zic că și-a făcut foarte bine treaba. Dacă va fi cazul, am înțeles că locul de subprefect este liber și vom propune o persoană din interiorul partidului nostru pentru funcția de subprefect, care să îi fie un ajutor acolo”, a spus Moldovan.

“La celelalte deconcentrate, cu siguranță vor mai fi schimbări”, a declarat Nicolae Moldovan, acesta fiind nemulțumit de schimbările care s-au făcut în cazul unor directori de școli, înainte de a se susține concursurile.

 

 

Becleanul e primul oraș smart-electric din Bistrița-Năsăud. România are Guvern tri-color!

🔴▶▶Becleanul e primul oraș smart-electric din Bistrița-Năsăud

România are Guvern tri-color!

Nicolae Moldovan – invitat la InfoPolitic – LIVE

Posted by InfoBistrița.ro on Thursday, November 25, 2021

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing