Nicolae Moldovan, mesaj sfâșietor despre tatăl său: “Tata s-a mutat la cer! Recunosc, mi-e greu!”

Primarul orașului Beclean, Nicolae Moldovan, a transmis un mesaj emoționant, după ce tatăl său a încetat din viață. Nicolae Moldovan a postat și o fotografie din copilăria sa, alături de tatăl său. ”Tata!…” …Nu știu când l-am strigat prima oară așa. Ceea ce știu e că până la moartea mea voi păstra în suflet […]

Primarul orașului Beclean, Nicolae Moldovan, a transmis un mesaj emoționant, după ce tatăl său a încetat din viață. Nicolae Moldovan a postat și o fotografie din copilăria sa, alături de tatăl său.
 
”Tata!…” …Nu știu când l-am strigat prima oară așa. Ceea ce știu e că până la moartea mea voi păstra în suflet ecoul acestui cuvânt și întreg chipul grijii și iubirii ce ni le-am purtat. Om fiind, i-a venit și lui rândul. Tata s-a mutat în cer!… Lăsându-ne mai săraci și mai împovărați ca niciodată în suferința pierderii lui trupești. Însă, dacă stau și mă gândesc bine, atât de bogați în amintiri și speranțe. Noroc cu familia ce și-a zidit-o cu ajutorul lui Dumnezeu puternică precum o casă cu pereții din piatră tare de râu, greu de doborât. De la tăria ei am primit și eu putere.
 
Noroc cu Dumneavoastră, toți aceia care ne-ați fost alături întărindu-ne cu prezența și sincerele mesaje și gesturi de compasiune. De la Dumneavoastră am dobândit convingerea că în suferința pierderii cuiva drag nu ești cu adevărat nicicând singur, că, fără să îți dai seama, te poartă peste durere ajutorul atâtor alți oameni. Oameni care, și ei, cândva, au trăit sau vor trăi clipele grele ale pierderilor care dor nespus…
În afara unui ”Vă mulțumesc din tot sufletul!”…orice altceva aș mai spune nu cred că ar adăuga prea multe la sentimentul de recunoștință ce vi-l port. Bunul Dumnezeu să vă dea sănătate iar tatălui meu odihna binemeritată! Recunosc, mi-e greu!…Noroc că CEI DRAGI NU MOR!… Trăiesc prin noi mai departe…”,  a fost mesajul transmis de Nicolae Moldovan.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing