Mopedist depistat cu mai multe nereguli, vizat într-un dosar penal deschis de polițiștii Serviciului Rutier
Conducătorul motociclului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,97 mg/l, alcool pur în aerul expirat
În după-masa de ieri, 23 august, polițiștii Serviciului Rutier au depistat, în flagrant delict, un bărbat bănuit de comiterea mai multor infracțiuni rutiere.
Bărbatul, în vârstă de 31 de ani, din Viile Tecii, a fost oprit pentru control în timp ce conducea un moped prin localitatea Dipșa, fără a poseda permis de conducere pentru vreo categorie de autovehicule.
În urma verificărilor efectuate s-a constatat faptul că mopedul condus nu era înmatriculat sau înregistrat în circulație. Conducătorul motociclului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,97 mg/l, alcool pur în aerul expirat, fapt pentru care i s-au recoltat mostre biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Cercetările în acest caz continuă sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Talos Liviuta - din Beclean
30.01.2026Are tact, rabdare și decență față de elevi și cadre didactice, nu jignește și nu face glumițe de prost gust ca anteriorul inspector șef. Baftă în a rezista pe post, că-i mare mafia .
la articolul Ce întrebare a primit inspectorul general Vasile Șteopoaie din partea unui elev: "Acesta era interesul lui" (VIDEO)
votantul beat
30.01.2026Avocata DIAVOLULUI care iubeste mangotii tunata si injectata tocmai ca sa rasuceasca mintea masculilor din jurul afacerilor dubioase. Mere bine Justitia cu astfel de specimene.
la articolul Numele lui Ioan Turc apare în stenogramele avocatei șpăgare de la PNL
Turc spagarul
30.01.2026Turc a luat spaga oriunde a putut. Am fost la masa la restaurant si la masa de langa isi negocia spaga pentru o lucrare la un liceu.. era la Registru pe atunci.. E clar ca asa a facut si la Primarie
la articolul Numele lui Ioan Turc apare în stenogramele avocatei șpăgare de la PNL
Frent A
29.01.2026Nu ca ultimul. Sa ia exemplu domnul „senator” neales de nimenea.
la articolul Ce întrebare a primit inspectorul general Vasile Șteopoaie din partea unui elev: "Acesta era interesul lui" (VIDEO)
COMENTARII