
Ministrul Bogdan Ivan: "Fără dezinformare la alegerile din România!"
În conferința de presă de la Palatul Victoria, ministrul Cercetării, Inovării şi Digitalizării, Bogdan Ivan a prezentat astăzi primele rezultate ale evaluării făcute de compania Meta pentru a clarifica situația așa-ziselor “ferme” de troli și boți.
Acesta este doar un rezultat de etapă, investigația Meta este încă în desfășurare. Mai mult, Poliția Română a deschis un dosar penal pentru constituirea unui grup infracțional organizat, acces ilegal la un sistem informatic, înșelăciune și comunicarea de informații false.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Ardelean andrei
02.05.20251 mai...voi când ați fost tineri nu aveați cum cu Daciile să faceți de-astea. Dar gălăgie făceați și voi la rândul vostru
la articolul Bistrițenii din zona Mall-ului de pe Calea Moldovei, terorizați noaptea de mașini și motoare (VIDEO)
Elena
01.05.2025Poliția ce face doarme apăra ne doamne de tot răul !!!
la articolul Bistrițenii din zona Mall-ului de pe Calea Moldovei, terorizați noaptea de mașini și motoare (VIDEO)
Bar bar
30.04.2025Se mai întâmplă bine că nu o murit
la articolul Accident rutier în Romuli. Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina
Honorius Indrecan
29.04.2025Am rugamintea sa faca publice parteneriatele noi cu care a venit din SUA. Nu de alta, dar de baliverne sunt satul... ;)
COMENTARII