Mihaela Ivan s-a operat pe coloană la Spitalul Județean Bistrița. Ce mesaj a transmis

Purtătorul de cuvânt al Consiliului Județean, Mihaela Ivan, a suferit o operația la coloana vertebrală, din cauza unor probleme de sănătate. Mihaela a fost operată în Spitalul Județean Bistrița. “Operația a ieșit perfect” este cel mai frumos “La mulți ani!”. L-am primit joi dimineața, de la medicul specialist neurochirurg Andrei Farcaş-Rotariu, direct de pe coloana […]

Purtătorul de cuvânt al Consiliului Județean, Mihaela Ivan, a suferit o operația la coloana vertebrală, din cauza unor probleme de sănătate. Mihaela a fost operată în Spitalul Județean Bistrița. 

 “Operația a ieșit perfect” este cel mai frumos “La mulți ani!”. L-am primit joi dimineața, de la medicul specialist neurochirurg Andrei Farcaş-Rotariu, direct de pe coloana vertebrală, acolo între L4/L5…. acum, bucuria zilei este că pot să mă ridic singură, iar când fac o tură de coridor am fericirea aceea ce o simți după un maraton”. a transmis Mihaela Ivan.

“Dacă mi-ai fi spus, acum câțiva ani, că voi fi operată pe coloană și asta se va întâmpla acasă, la Spitalul Județean de Urgență Bistrița, probabil că aș fi schimbat subiectul.

Acum, cu toate că a fost de urgență, nu mi-aș fi imaginat să mă fi dus altundeva și să am încredere în altcineva în afară de medicii specialiști neurochirurgi Andrei Farcaş-Rotariu și Florin Leaț.

Nu-mi ajung cuvintele să vă mulțumesc pentru încrederea, siguranța pe care mi-ați dat-o, modul profesionist în care ați pus problema și m-ați făcut bine! Sunteți mi-nu-nați!

Uite așa, dintr-o dată, am înțeles pe pielea și coloana mea că investițiile în sănătate, acele fapte nu vorbe, realizate cu atâta determinare, drag și preocupare de Emil Radu Moldovan, Președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, sunt viață!

Ambiția d-voastră de a transforma acest spital, echipa de management care sunt dovada că schimbarea se naște din viziune și profesionalism, ne ajută să ne punem pe picioare … la noi acasă!  Gabriel Lazany, Deak Gabriela, Mirela Pop, Remeș Gabriela toți, toți din echipă contribuiți la cel mai de preț lucru, sănătatea!

Am șovăit în a scrie textul acesta, pentru că-i o chestiune personală, dar bucuria că-mi simt picioarele și că prin ambiția și competența unor oameni sunt om, nu o legumă… mă fac să postez”, a transmis Mihaela Ivan.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing