Mesajul viceprimarului Călin Stan, după votul privind semnarea acordului pentru ”Varianta de ocolire Bistrița”

“Municipiul Bistrița, ca orice reședință de județ, se confruntă cu problema traficului rutier, cu atât mai mult cu cât din punct de vedere geografic suntem o zonă de tranzit. Mai mult decât atât, la această problemă contribuie și orele de vârf, în care traficul este unul mai mult decât aglomerat”, spune viceprimarul Bistriței, Călin Stan. […]

“Municipiul Bistrița, ca orice reședință de județ, se confruntă cu problema traficului rutier, cu atât mai mult cu cât din punct de vedere geografic suntem o zonă de tranzit. Mai mult decât atât, la această problemă contribuie și orele de vârf, în care traficul este unul mai mult decât aglomerat”, spune viceprimarul Bistriței, Călin Stan.
 
“De prea multe ori acest aspect a fost folosit în scop electoral și mai puțin îndreptat spre nevoile oamenilor. De aceea Primăria Bistrița, prin noua administrație, a convocat marți 16 martie 2021, o ședință extraordinară a Consiliului Local al municipiului Bistrița pentru semnarea acordului de colaborare privind ”Varianta de ocolire Bistrița” ca o componentă importantă la viitoare Autostradă a Nordului. Îi asigurăm pe toți cetățenii că vom lua o hotărâre care să urmeze întreg cadrul legal și de care să beneficieze în final cât mai mulți oameni, atât bistrițeni cât și alți cetățeni care traversează orașul nostru”, spune Călin Stan.
 
“Toate deciziile pe care le vom lua, vor respecta cadrul legal și nevoile cetățenilor. De asemenea pentru asigurarea transparenței decizionale, toate hotărârile pot fi consultate pe pagina oficială a primăriei municipiului Bistrița www.primariabistrita.ro”, a transmis viceprimarul Bistriței.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing