Mașină lovită de tren, într-o localitate din Bistrița-Năsăud (FOTO)

Un accident feroviar a avut loc, marți după-amiază, în localitatea Bârla din județul Bistrița-Năsăud. Un bărbat a ajuns la spital după ce mașina în care se afla a fost lovită de tren. Un autoturism condus de un bărbat de 48 de ani din Caila, la trecerea la nivel cu cale ferată prevăzută cu semnale acustice […]

Un accident feroviar a avut loc, marți după-amiază, în localitatea Bârla din județul Bistrița-Năsăud. Un bărbat a ajuns la spital după ce mașina în care se afla a fost lovită de tren.

Un autoturism condus de un bărbat de 48 de ani din Caila, la trecerea la nivel cu cale ferată prevăzută cu semnale acustice și luminoase, a fost acroșat de un tren accelerat care circula pe ruta Deda – Sărățel.

Echipajul de terapiei intensiva mobila SMURD a preluat de la locul accidentului un bărbat în vârstă de aproximativ 48 de ani, conștient, stabil hemodinamic și respirator. Prezinta leziuni ușoare care aparent nu ii pun viața în pericol.

În urma impactului a rezultat rănirea conducătorului auto și pagube materiale la autoturismul condus de către acesta. Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri de specialitate.

Victima este transportată la UPU SMURD Bistrița pentru investigații medicale amănunțite.

Trenul de călători care circula pe ruta Deda – Sărățel, în care se aflau aproximativ 40 de persoane a putut să își continue deplasarea, circulația feroviară nefiind afectată. Persoanele din tren nu au avut nevoie de asistență medicală.

Etichetele acestui articol sunt accident rutier,Bârla

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing