Maraton de lucrări la noua Sală Polivalentă din Complexul Sportiv Unirea (FOTO)

“Echipa a început închiderea construcției cu panourile termoizolante cu miez de vată minerală, iar pentru că vremea ne permite, se lucrează și la terenurile exterioare, de: baschet, tenis, fotbal/handbal și la pista de atletism. De asemenea, cele 30 de camere duble, care vor găzdui sportivii veniți pentru competiții sau cantonamente, sunt deja conturate”, informează Emil […]

“Echipa a început închiderea construcției cu panourile termoizolante cu miez de vată minerală, iar pentru că vremea ne permite, se lucrează și la terenurile exterioare, de: baschet, tenis, fotbal/handbal și la pista de atletism.
De asemenea, cele 30 de camere duble, care vor găzdui sportivii veniți pentru competiții sau cantonamente, sunt deja conturate”, informează Emil Radu Moldovan, Președinte Consiliul Județean Bistrița-Năsăud.

Etichetele acestui articol sunt Sala Polivalentă,Unirea

COMENTARII

To

în 16.06.2021 ora 12:26:48 Toni a scris:

Lasă un răspuns

Radu Moldovan, pe care nu-l dă inteligenta afară din casă continuă să se laude cu investitii absolut inutile precum sala polivalentă din Unirea aflată in constructie la poalele dealului COCOS. Cum altfel decât prostie poate fi numită decizia de a construi încă o sală polivalentă la Unirea în conditiile în care Bistrita mai are una chiar in oras . In schimb orasul Bistrita nu dispune de o sală de festivităti adecvată pentru un oras resedință de județ. Chiar si asa, dacă nu te duce mintea la mai mult, din moment ce ai o sală polivalentă în oras de ce să mai faci una când eventual cu acei bani ai fi putut să faci un bazin olimpic acoperit sau chiar un patinoar artificial acoperit pentru diversificarea competitiilor sportive găzduite la Bistrița.
Oricum, orasul Bistrita are nevoie acuta de acoperirea altor prioritati si nicidecum de infrastructură pentru sport, unde lucrurile stau destul de bine.
Iata ce alte proiecte pot fi finantate prin Compania Națională de Investiții (CNI), de care incompetentii PSD din conducerea judetului probabil nici n-au auzit:
1)Institutii de invatamant;
2)Sali de sport;
3)Lucrari in prima urgenta;
4)Asezaminte culturale;
5)Sali de cinema;
6)Parcuri sportive;
7)Blocuri zone defavorizate;
8)Bazine de inot;
9)Patinoare artificiale;
10)Infrastructura justitie;
11)Unitati sanitare;
12)Sistem integrat apa si canalizare;
13)Reabilitare termica pentru cladiri din domeniul public;
14)Drumuri de interes local si drumuri de interes judetean;
15)Fose septice, microstatii de epurare si sisteme de alimentare cu apa.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing