Mai multe firme au făcut donații la Spitalul Județean Bistrița. Care este contul în care puteți dona bani

Mai multe firme și asociații au făcut donații pentru Spitalul Județean Bistrița, în această perioadă. “Solidaritatea devine una dintre cele mai puternice arme în lupta cu COVID19! De aceea, țin să mulțumesc tuturor antreprenorilor bistrițeni care au ales să ofere sprijin comunității, prin donații către Spitalului Județean de Urgență Bistrița. Până în acest moment, este […]

Mai multe firme și asociații au făcut donații pentru Spitalul Județean Bistrița, în această perioadă.

“Solidaritatea devine una dintre cele mai puternice arme în lupta cu COVID19! De aceea, țin să mulțumesc tuturor antreprenorilor bistrițeni care au ales să ofere sprijin comunității, prin donații către Spitalului Județean de Urgență Bistrița.

Până în acest moment, este vorba despre:
🏳️ TeraPlast & TeraSteel SA – 60.000 lei
🏳️ Rombat– 30.000 lei
🏳️ Datacor – 30.000 lei
🏳️ #Frasinul – 30.000 lei
🏳️ #WinterCom -10.000 lei
🏳️ Iproeb SA – 10.000 lei
🏳️ Plastinvest -10.000 lei
🏳️ #Renania care a donat echipamente medicale (combinezoane, botoșei, mănuși), în valoare de 12.000 de lei
🏳️ #IntexNăsăud (Brandul Living Home), care a donat 200 bucăți de cearșafuri cu elastic BBC, în valoare de 9.000 lei.
🏳️ #AsociațiaTradiționalProgresistăHOREA, care a făcut o donație în valoare de 25.300 de lei, constând în 3 atomizoare pentru dezinfecție și 400 de litri de dezinfectant. Din donația primită, spitalul a repartizat câte un atomizor spitalelor din Năsăud și Beclean și 50 de litri dezinfectant la Serviciul Județean de Ambulanță.

••• Alte #FapteBune:
🏳️ GumixNet s-a oferit să monteze și să echilibreze, gratuit, roțile pentru mașinile autorităților și salvatorilor.
🏳️ Rotary Club Bistrita Nosa , #StrenghtCafe și Florăria Magnolia, în semn de recunoștință pentru #EroiiZilelorNoastre, au oferit personalului medical cafea caldă și zeci de buchete de flori”, a transmis președintele Consiliului Județean, Emil Radu Moldovan.

“Ca urmare a zecilor de solicitări venite de la diverse persoane fizice sau juridice care vor să susțină Spitalului Județean de Urgență Bistrița cu diverse sume, oferite ca sponsorizare în aceste momente de criză majoră, vă transmit alăturat datele bancare unde pot fi făcute viramente:

Spitalul Județean de Urgență Bistrița
Cod fiscal: 4347593
Cont IBAN: RO88 TREZ 1012 1F37 0100 XXXX
Trezoreria Bistrița
Obiectul sponsorizării: Lupta cu epidemia de Coronavirus

Banii pot fi depuși la orice bancă comercială în contul spitalului județean.

În cazul persoanelor juridice va fi întocmit și un contrat de sponsorizare, conform prevederilor legale”, a transmis managerul Spitalului Județean, Gabriel Lazany.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing