Lucrări la drumul spre complexul sportiv din Unirea. Cetățenii din zonă sunt rugați să se racordeze la canalizare
Municipiul Bistrița are în derulare execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții “Drum de acces și utilități aferente Complexului Sportiv Polivalent, municipiul Bistrița”. Din cadrul acestui obiectiv fac parte str. Valea Ghinzii și str. Aerodromului, unde sunt prevăzute și lucrări de amenajare a trotuarelor și realizarea rețelei de canalizare menajeră. La această dată în zonă se […]
Municipiul Bistrița are în derulare execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții “Drum de acces și utilități aferente Complexului Sportiv Polivalent, municipiul Bistrița”. Din cadrul acestui obiectiv fac parte str. Valea Ghinzii și str. Aerodromului, unde sunt prevăzute și lucrări de amenajare a trotuarelor și realizarea rețelei de canalizare menajeră.
La această dată în zonă se execută lucrări de amenajare a trotuarului.
“Având în vedere că în prezent rețeaua de canalizare menajeră este realizată, iar racordurile de la rețea sunt executate până la limita de proprietate, vă rugăm să luați toate măsurile necesare pentru realizarea racordului la canalizarea menajeră pe proprietatea dvs, care presupune realizarea unui cămin de racord, pentru a se putea executa lucrările de amenajare a trotuarului.
Atragem atenția că rețeaua de canalizare menajeră nu este funcțională, ca urmare racordul de la cămin la instalația de canalizare a casei, se va realiza numai după încheierea unui contract cu administratorul rețelei, SC Aquabis SA Bistrița”, a transmis Primăria Bistrița.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII