Klaus Iohannis în vacanță la Egipt. Daniel Suciu: ,,Hai acasă domn’ președinte, că și țara asta-i de mândra minune!”
Recent au apărut imagini cu președintele Klaus Iohannis și soția sa, în vacanță la Egipt. Deputatul de PSD BN, Daniel Suciu a transmis: ,,Vai…dar se putea? Ce dacă acasă-i baiul cât casa, cu 500 dintre ai tăi care mor zilnic, ce dacă spitale-s pline, ce dacă oamenii-s cocoșați de prețuri și speriați de ziua de […]
Recent au apărut imagini cu președintele Klaus Iohannis și soția sa, în vacanță la Egipt. Deputatul de PSD BN, Daniel Suciu a transmis:
,,Vai…dar se putea? Ce dacă acasă-i baiul cât casa, cu 500 dintre ai tăi care mor zilnic, ce dacă spitale-s pline, ce dacă oamenii-s cocoșați de prețuri și speriați de ziua de mâine, ce dacă e cea mai mare criză politică a ultimilor ani la care ai contribuit…nu contează! Contează să se simtă bine al nost’…vizitând minunile antichității. Hai acasă domn’ președinte, că și țara asta-i de mândra minune! PS-dacă ai auzi herr president ce-ți spuneau turiștii români printre dinți…”


în 28.10.2021 ora 12:40:16 Liviu a scris:
Lasă un răspuns
Motto:
„Trec astăzi ignorat prin lume,
Dar, trainic, las în viitor
Un semn, o glorie, un nume
Acestui imbecil popor!”
(Ion Luca Caragiale- Da… nebun! -)
Pe Klaus Iohannis îi doare-n cot de soarta poporului. In prag de iarnă el se plimbă pe la piramide în Egipt în timp ce țara se luptă cu multiple crize de natură energetică, sanitară, economică si politică. Turiștii aflați în vacanță în Egipt au fost contrariați să-l vadă pe șeful statului român cum pozează la Piramide relaxat și fericit alături de soția sa, ca și când situația din țară ar fi una perfect normală. Ba mai mult, turiștii au fost dați la o parte de pe platoul de la Piramide, astfel încât cuplul prezidențial să-și poată face poze fără intruși în cadru. Atitudinea sfidătoare a presedintelui Iohannis a fost taxată dur in presa românească.
Astfel, Bogdan Oprea- fost jurnalist și fost purtător de cuvânt al lui Traian Băsescu, de pildă, face apel la consilierii lui Klaus Iohannis să ia atitudine, considerând că președintele actual „și-a pierdut întru totul uzul rațiunii”:
(Vezi: https://www.g4media.ro/bogdan-oprea-apel-catre-consilierii-presedintelui-klaus-iohannis-trebuie-oprit-si-a-pierdut-intru-totul-uzul-ratiunii.html)
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII