Kim Rasmussen, primele declarații la Bistrița: “O să fie un sezon nebun. Atunci vom atinge forma maximă” (VIDEO)
Kim Rasmussen, un antrenor cu o carte de vizită impresionantă, va pregăti echipa de handbal Bistrița-Năsăud. Antrenorul a făcut primele declarații, după prezentarea oficială a echipei, la Muzeul Județean. “Mă simt foarte bine la Bistrița, e un orășel frumos, suntem ca o familie aici, toată lumea e calmă și relaxată. Acum, mă simt foarte bine. […]
Kim Rasmussen, un antrenor cu o carte de vizită impresionantă, va pregăti echipa de handbal Bistrița-Năsăud. Antrenorul a făcut primele declarații, după prezentarea oficială a echipei, la Muzeul Județean.
“Mă simt foarte bine la Bistrița, e un orășel frumos, suntem ca o familie aici, toată lumea e calmă și relaxată. Acum, mă simt foarte bine. Pentru primul sezon, obiectivul este să construim o echipă și să devenim foarte puternici pentru sezonul următor. De asemenea, trebuie să terminăm cât mai sus putem, în campionat. Sunt foarte multe jucătoare noi, un nou antrenor și este nevoie de timp ca să jucăm cu adevărat bine. Avem multe jucătoare foarte valoroase și sper să jucăm un handbal foarte bun. Sunt foarte mulțumit de lotul pe care îl avem, sunt multe jucătoare de națională. Suntem aici să construim o echipă bună, dar nu o să fim mulțumiți cu mijlocul clasamentului. Trebuie să devenim o echipă de care le fie frică adversarelor, să câștige respect și obiectivul nostru este să încercăm să ne calificăm în Cupele Europene”, a declarat danezul.
“Avem un oraș frumos, condiții foarte bune, restul depinde de noi. Programul de pregătire? În fiecare zi. O să începem în România, apoi vom avea un turneu amical în Ungaria. Va fi un sezon nebun! Sunt opt echipa care se bat între ele pentru primele locuri, dacă nu dai ce ai mai bun, poți să pierzi cu oricare dintre ele. Planul nostru e să creștem ca valoare până în iarnă și după Crăciun să devenim o echipă tot mai bună și, la final, să ne clasăm cât mai sus în clasament”, a spus Kim Rasmussen.
Conferință de presă Kim Rasmussen – antrenor CS Gloria Bistrița-Năsăud
Publicată de InfoBistrița.ro pe Luni, 12 iulie 2021
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Virgiluț R
16.06.2026Cum am mai zis, trebuie chiar să mai moară cineva ca scările alea proiectate împotriva siguranței utilizatorului să fie definitiv închise? Câte accidente trebuie să se întâmple în continuare ? Primăria ar trebui să fie garanta siguranței cetățenilor, nu să ne de...
la articolul O femeie s-a accidentat pe scările rulante din Decebal
Runcan Mihaela
15.06.2026Moldoveni nebuni ..de ăștia tre sa te ferești in trafic că de Draku .E plină Europa de ei circula că nebuni.
la articolul Care e starea victimelor accidentului din Mureşenii Bârgăului
Nelu Ciunta
15.06.2026„Dacă vrei să ajungi departe în furăciuni, mergi în haită!” cred ca așa era mesajul domnule Ivan Turbincă a lu Ciolacu. Rușine PSD și rușine Bistrița-Năsăud dovediți mereu că sunteți un județ zero în Transilvania, după Sălaj, măcar pe la Sălaj trece o a...
la articolul Bogdan Ivan, noul președinte al PSD Bistrița-Năsăud: "Dacă vrei să ajungi departe, mergi în echipă!"
Daniel
14.06.2026Cam târziu baga ro aletu
la articolul COD PORTOCALIU de furtuni, în mai multe localităţi din judeţ
COMENTARII