Ioan Turc: ,,Restart în forță a campaniei de vaccinare la Bistrița”
Ioan Turc, primarul orașului Bistrița, a anunțat un ,,Restart în forță a campaniei de vaccinare la Bistrița”. Mai specific, ieri, echipele Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din cadrul Primăriei municipiului Bistrița au vaccinat 549 de persoane, iar astăzi 430. Acesta de asemenea a anunțat că: Echipa mobilă de vaccinare va fi prezentă mâine la […]
Ioan Turc, primarul orașului Bistrița, a anunțat un ,,Restart în forță a campaniei de vaccinare la Bistrița”.
Mai specific, ieri, echipele Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din cadrul Primăriei municipiului Bistrița au vaccinat 549 de persoane, iar astăzi 430. Acesta de asemenea a anunțat că:
- Echipa mobilă de vaccinare va fi prezentă mâine la Parohia Ortodoxă “Sfântul Dumitru” de pe str. General Grigore Bălan, între orele 10:00-17:00;
- Din data de 25.10.2021 până în 20.11.2021, de luni până vineri, între 08:00-14:00, bistrițenii se vor putea vaccina și în incinta Centrului Cultural Municipal “George Coșbuc”;
- Pe lângă testele antigen pe care S.V.S.U. le efectuează, alături de Serviciul de Ambulanță, celor care prezintă simptomatologie specifică, se va deschide un centru de testare gratuită în zona Primăriei;
,,Din 15 februarie, când a fost deschis centrul de vaccinare, peste 26.000 de doze au fost administrate. Pentru întregul efort, pentru dedicarea lor și, mai ales, pentru grija lor pentru oameni, le mulțumim medicilor, asistenților, voluntarilor, personalului auxiliar și tuturor celor implicați în lupta împotriva SARS-CoV-2″, a transmis Ioan Turc.

CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII