Ioan Turc, despre auditul intern privind PUG-urile Bistriței: “Nu avem nicio problemă să sesizăm Parchetul”
Primarul Bistriţei, Ioan Turc, a explicat în cadrul unei conferințe de presă ce se va întâmpla după un audit intern în ceea ce privește existența mai multor Planuri Urbanistice Generale în municipiu. „Am primit proiectul de raport al auditului intern. În urma studierii acestui document, despre care voi vorbi într-o conferinţă de presă viitoare, am […]
Primarul Bistriţei, Ioan Turc, a explicat în cadrul unei conferințe de presă ce se va întâmpla după un audit intern în ceea ce privește existența mai multor Planuri Urbanistice Generale în municipiu.
„Am primit proiectul de raport al auditului intern. În urma studierii acestui document, despre care voi vorbi într-o conferinţă de presă viitoare, am solicitat extinderea analizelor la nivelul Primăriei. Mai limpede, am solicitat ca toate variantele electronice, CD, site, să fie comparate cu ceea ce există în arhivă, adică pe suport de hârtie. La finalul acestui proces, împreună cu colegii mei, vom decide care va fi rezultatul acestei investigaţii. Nu putem bloca oraşul, oamenii trebuie să construiască, în cadru legal, stabil, limpede. Şi concluziile vor converge în acest sens. Dacă vom considera că este necesar, nu avem nicio problemă să sesizăm Parchetul In rem, dacă este nevoie. Acest lucru îl vom discuta săptămâna viitoare”, a declarat primarul Ioan Turc.
Ioan Turc vine în studioul InfoBistrița.ro, în această seară, de la ora 19.00, la Info Politic. Emisiunea va fi pe pagina de Facebook InfoBistrița.ro.
în 11.03.2021 ora 15:46:42 Balan Marius -Horea a scris:
Lasă un răspuns
Pana se face lumina in cazul de fata ar trebui ca si Bistrita sa retraga PUZ-urile pana una alta. Dupa modelul ales de NICUSOR DAN primarul gen. al Bucurestiului si care spunea ca Urbanismul este o mare golaneala in capitala. De aceasi mare GOLANEALA beneficiem si noi bistritenii pana cand domnul TURC va lua taurul de coarne.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII