Ioan Turc, despre auditul intern privind PUG-urile Bistriței: “Nu avem nicio problemă să sesizăm Parchetul”

Primarul Bistriţei, Ioan Turc, a explicat în cadrul unei conferințe de presă ce se va întâmpla după un audit intern în ceea ce privește existența mai multor Planuri Urbanistice Generale în municipiu. „Am primit proiectul de raport al auditului intern. În urma studierii acestui document, despre care voi vorbi într-o conferinţă de presă viitoare, am […]

Primarul Bistriţei, Ioan Turc, a explicat în cadrul unei conferințe de presă ce se va întâmpla după un audit intern în ceea ce privește existența mai multor Planuri Urbanistice Generale în municipiu.

„Am primit proiectul de raport al auditului intern. În urma studierii acestui document, despre care voi vorbi într-o conferinţă de presă viitoare, am solicitat extinderea analizelor la nivelul Primăriei. Mai limpede, am solicitat ca toate variantele electronice, CD, site, să fie comparate cu ceea ce există în arhivă, adică pe suport de hârtie. La finalul acestui proces, împreună cu colegii mei, vom decide care va fi rezultatul acestei investigaţii. Nu putem bloca oraşul, oamenii trebuie să construiască, în cadru legal, stabil, limpede. Şi concluziile vor converge în acest sens. Dacă vom considera că este necesar, nu avem nicio problemă să sesizăm Parchetul In rem, dacă este nevoie. Acest lucru îl vom discuta săptămâna viitoare”, a declarat primarul Ioan Turc.

Ioan Turc vine în studioul InfoBistrița.ro, în această seară, de la ora 19.00, la Info Politic. Emisiunea va fi pe pagina de Facebook InfoBistrița.ro.

 

COMENTARII

B-

în 11.03.2021 ora 15:46:42 Balan Marius -Horea a scris:

Lasă un răspuns

Pana se face lumina in cazul de fata ar trebui ca si Bistrita sa retraga PUZ-urile pana una alta. Dupa modelul ales de NICUSOR DAN primarul gen. al Bucurestiului si care spunea ca Urbanismul este o mare golaneala in capitala. De aceasi mare GOLANEALA beneficiem si noi bistritenii pana cand domnul TURC va lua taurul de coarne.


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing