Ioan Turc a verificat stadiul lucrărilor de amenajare a unei străzi din Sigmir (FOTO)
Ioan Turc a verificat astăzi stadiul lucrărilor de amenajare a străzii Secundare nr. 7 din localitatea Sigmir. Acest proiect, în valoare de 970.310 lei cu TVA inclus, a fost finanțat de Primăria Bistrița și include: Asfaltarea străzii pe o lungime de 312 metri și o lățime de 7 metri; 11 locuri de parcare în zona căminului […]
Ioan Turc a verificat astăzi stadiul lucrărilor de amenajare a străzii Secundare nr. 7 din localitatea Sigmir. Acest proiect, în valoare de 970.310 lei cu TVA inclus, a fost finanțat de Primăria Bistrița și include:
- Asfaltarea străzii pe o lungime de 312 metri și o lățime de 7 metri;
- 11 locuri de parcare în zona căminului cultural și realizarea acceselor la proprietăți;
- Asigurarea scurgerii apelor, cu șanturi dalate și podete;
- Construirea unui nou pod peste pârâul Măgherușului, din structură flexibilă de oțel ondulat profil închis.
,,Majoritatea intervențiilor s-au efectuat deja. Executantul LDP SA a încheiat asfaltarea cu stratul de uzură, urmând ca, în maxim două săptămâni, după unele rectificări, amenajarea spațiilor verzi și realizarea marcajelor rutiere, obiectivul să fie finalizat.”, a transmis Ioan Turc.

CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
class
07.11.2025Pe gozerul de Trăienuc nu l-ai luat cu voi?? Cum l-ati putut lăsa acasă pe taurul partidului, nu v-ati gândit la nevestele voastre?? Nu pot să cred!
la articolul Radu Moldovan: "PSD își consolidează identitatea ca partid al faptelor"
Alin Colț
07.11.2025Atenție mare, această Tășuleasa, cu așa zisa via transilvanica, tot ce fac ei, spală creiere tinere, devine un cult. Întrebați pe cei care au fost parte din acest „ voluntariat”. Un cult personal și periculos ascuns sub aparențe.
Dudu Ionel
07.11.2025Atâta s-a putut … ce zică și el ? Daca recunoaște e terminat …. Așa ca o sa îi dea ceva la femeia …ea o să-și țină gura și asta e ….sclavii o să-l voteze în continuare ca atât îi duce mintea
Florin ionescu
07.11.2025Și marmota ce făcea? Oare el însuși crede ce spune? Acum mai noi toți hoții prinși dau vina pe AI! Moral ar fi sa își asume fapta!
COMENTARII