Ioan Turc a discutat cu premierul Ludovic Orban despre întregul proces de dezvoltare și modernizare a Bistriței (VIDEO)
“Am discutat cu premierul Ludovic Orban, liderul Partidului Național Liberal, despre întregul proces de dezvoltare și modernizare a Bistriței”, a transmis candidatul PNL – USR – PLUS la Primăria Bistrița, Ioan Turc. “În anul 2007, când Ludovic Orban era ministru al Transporturilor și eu viceprimar al Bistriței, am insistat și am găsit înțelegere pentru realizarea […]
“Am discutat cu premierul Ludovic Orban, liderul Partidului Național Liberal, despre întregul proces de dezvoltare și modernizare a Bistriței”, a transmis candidatul PNL – USR – PLUS la Primăria Bistrița, Ioan Turc.
“În anul 2007, când Ludovic Orban era ministru al Transporturilor și eu viceprimar al Bistriței, am insistat și am găsit înțelegere pentru realizarea celei mai mari investiții din 1990 până în prezent, anume reabilitarea Drumului Național 17 și prin intravilanul municipiului nostru. Acum, centura Bistriței, amânată atâția ani, va fi tratată cu prioritate, în cadrul proiectului de drum expres Baia Mare – Bistrița – Vatra Dornei – Suceava.
Dintre proiectele discutate cu primul ministru mai pot enumera:
– Construirea de parcări rezidențiale și nerezidențiale;
– Realizarea unui complex modern cu creșă și grădiniță, prin Compania Națională de Investitii. La deplasarea prin Parcul municipal, i-am arătat premierului locul unde consider că este oportună această investiție (actuala grădiniță “Dumbrava Minunată”);
– Reabilitarea stadionului municipal, tot prin Compania Națională de Investiții, după clarificarea situației juridice a acestuia.
Bistrițenii merită un standard de viață similar cu cel oferit de orașele moderne din Ardeal”, a spus Turc.
#SePoate și la Bistrița!
(Articol electoral comandat de Partidul Național Liberal – Organizația Județeană Bistrița-Năsăud, executat de LIFEVISION FILMS SRL – portalul web infobistrita.ro, CUI mandatar financiar coordonator: 21200012)
Am discutat cu premierul Ludovic Orban, liderul Partidului Național Liberal, despre întregul proces de dezvoltare și modernizare a Bistriței.În anul 2007, când Ludovic Orban era ministru al Transporturilor și eu viceprimar al Bistriței, am insistat și am găsit înțelegere pentru realizarea celei mai mari investiții din 1990 până în prezent, anume reabilitarea Drumului Național 17 și prin intravilanul municipiului nostru. Acum, centura Bistriței, amânată atâția ani, va fi tratată cu prioritate, în cadrul proiectului de drum expres Baia Mare – Bistrița – Vatra Dornei – Suceava.Dintre proiectele discutate cu primul ministru mai pot enumera:- Construirea de parcări rezidențiale și nerezidențiale;- Realizarea unui complex modern cu creșă și grădiniță, prin Compania Națională de Investitii. La deplasarea prin Parcul municipal, i-am arătat premierului locul unde consider că este oportună această investiție (actuala grădiniță “Dumbrava Minunată”);- Reabilitarea stadionului municipal, tot prin Compania Națională de Investiții, după clarificarea situației juridice a acestuia.Bistrițenii merită un standard de viață similar cu cel oferit de orașele moderne din Ardeal.#SePoate și la Bistrița!
Posted by Ioan Turc on Monday, 7 September 2020
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
COMENTARII