Io zic că-i de-ajuns! Cristian Marius Niculae: ,,Am găsit deșeuri voluminoase abandonate”
Campania de colectare selectivă a gunoaielor ,,Io zic că-i de-ajuns!” continuă prin analizarea modului în care sunt folosite platformele semi-îngropate. Teoretic, în fiecare container trebuie așezat un singur tip de gunoi (sticlă, plastic, carton/hârtie) care mai târziu să fie reciclat. ,,Platformele de colectare a deșeurilor nu sunt utilizate cum trebuie de cetățeni!” – click aici […]
Campania de colectare selectivă a gunoaielor ,,Io zic că-i de-ajuns!” continuă prin analizarea modului în care sunt folosite platformele semi-îngropate. Teoretic, în fiecare container trebuie așezat un singur tip de gunoi (sticlă, plastic, carton/hârtie) care mai târziu să fie reciclat.
,,Platformele de colectare a deșeurilor nu sunt utilizate cum trebuie de cetățeni!” – click aici pentru a afla mai multe.
Cristian Marius Niculae a transmis: ,,Verificăm permanent modul în care operatorul Supercom face colectarea deșeurilor reciclabile, atât de pe platformele semi-îngropate din zonele de blocuri cât și din pubela galbenă în zonele de case.”
Io zic că-i de-ajuns! Aspecte pozitive și negative
Cristian Marius Niculae a prezentat un caz pozitiv în care gunoaiele au fost puse în containerul corect.
,,Am găsit în mai multe containere semi-îngropate deșeuri reciclabile depuse de către cetățeni în mod corespunzător, lucru care se poate vedea în imaginile de mai jos.”, a transmis Director Executiv al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară pentru Gestionarea Integrată a Deșeurilor din Județul Bistrița-Năsăud.

Deșeuri voluminoase abandonate
Un caz negativ care a fost prezentat este cel de pe strada General Eremia Grigorescu în care au fost abandonate deșeuri voluminoase.
,,Din păcate la platformele semi-îngropate de pe str. General Eremia Grigorescu am găsit deșeuri voluminoase abandonate, deși am derulat campanii gratuite de colectare a acestor tipuri de deșeuri în luna iunie.”, a spus stimabilul.
,,A venit momentul ca locuitorii comunităților noastre să-și schimbe mentalitatea cu privire la deșeuri. Trebuie să privim deșeurile reciclabile ca o resursă economică și să înțelegem că fiecare deșeu reciclabil colectat selectiv contribuie direct la reducerea poluării naturii.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica
28.06.2026Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs
la articolul Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII