Incident grav în pasajul Decebal din Bistrița: Soț și soție, răniți după ce au căzut pe scările rulante (FOTO-VIDEO)

Momente dramatice s-au petrecut astăzi în pasajul pietonal din zona Decebal, municipiul Bistrița, unde un bărbat și o femeie, soț și soție, au fost implicați într-un accident la scările rulante.

La fața locului au intervenit de urgență un echipaj de terapie intensivă mobilă SMURD și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean. La sosirea salvatorilor, bărbatul, în vârstă de aproximativ 73 de ani, se afla în stop cardiorespirator. Cadrele medicale au început imediat manevrele de resuscitare, iar din fericire organismul acestuia a răspuns intervenției.

Femeia, în vârstă de aproximativ 71 de ani, a suferit traumatisme la membrele superioare și inferioare.

Ambele victime au fost transportate la spital pentru investigații suplimentare și continuarea îngrijirilor medicale.

Circumstanțele exacte în care s-a produs incidentul urmează să fie stabilite.

Astăzi, polițiștii Biroului de Ordine Publică din cadrul Poliției municipiului Bistrița au fost sesizați cu privire la faptul că două persoane au nevoie de îngrijri medicale, în zona Decebal.


La locul sesizării polițiștii au constatat faptul că un bărbat și o femeie de 73, respectiv 71 de ani, din Bistrița s-ar fi accidentat în timp ce se deplsau pe o scară rulantă.

În urma intervenției, polițiștii Biroului de Ordine Publică au întocmit un dosar de cercetare penală cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând să fie stabilite cauzele și împrejurările exacte de producere a evenimentului.

COMENTARII

N

în 21.04.2026 ora 14:57:27 Nelu Turcan a scris:

Lasă un răspuns

Vor fi tot mai multe accidente, atenție tuturor, în special persoanelor în vârstă ! Dar nu numai, oricine își poate rupe gâtul în gaura aia, pe scări e și mai rău ! Sper că acest cuplu să acționeze în judecată Primăria !!!!!! Au toate motivele, acel așa zis pasaj pune în pericol viața omului !


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing