Ionuț Simionca: “PNL nu a dorit un sondaj comun pentru Primăria Bistrița” (VIDEO)
Candidatul PMP pentru Primăria Bistrița, Ionuț Simionca, a declarat că a avut discuții cu partidele și candidații interesați pentru o alianță de dreapta în municipiul Bistrița, dar, deocamdată, acest lucru nu s-a concretizat. Ionuț Simionca spune că majoritatea candidaților au dorit un sondaj comun, plătit de toate partidele, în care să apară toți candidații la […]
Candidatul PMP pentru Primăria Bistrița, Ionuț Simionca, a declarat că a avut discuții cu partidele și candidații interesați pentru o alianță de dreapta în municipiul Bistrița, dar, deocamdată, acest lucru nu s-a concretizat.
Ionuț Simionca spune că majoritatea candidaților au dorit un sondaj comun, plătit de toate partidele, în care să apară toți candidații la Primărie, dar PNL a refuzat acest lucru.
”Am propus ca toți competitorii politici să participe la un sondaj comun, la care să contribuie toți, iar cel mai bine cotat să devină candidat unic pentru Primăria Bistrița. Toți au fost de acord, mai puțin PNL, spunând că ei deja au un sondaj și nu mai este timp pentru sondare, iar candidatul ar trebui să fie dat de cel mai mare partid politic de pe dreapta”, a declarat Ionuț Simionca.
Conferință de presă PMP Bistrița-Năsăud
Posted by InfoBistrița.ro on Thursday, July 30, 2020
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
class
07.11.2025Pe gozerul de Trăienuc nu l-ai luat cu voi?? Cum l-ati putut lăsa acasă pe taurul partidului, nu v-ati gândit la nevestele voastre?? Nu pot să cred!
la articolul Radu Moldovan: "PSD își consolidează identitatea ca partid al faptelor"
Alin Colț
07.11.2025Atenție mare, această Tășuleasa, cu așa zisa via transilvanica, tot ce fac ei, spală creiere tinere, devine un cult. Întrebați pe cei care au fost parte din acest „ voluntariat”. Un cult personal și periculos ascuns sub aparențe.
Dudu Ionel
07.11.2025Atâta s-a putut … ce zică și el ? Daca recunoaște e terminat …. Așa ca o sa îi dea ceva la femeia …ea o să-și țină gura și asta e ….sclavii o să-l voteze în continuare ca atât îi duce mintea
Florin ionescu
07.11.2025Și marmota ce făcea? Oare el însuși crede ce spune? Acum mai noi toți hoții prinși dau vina pe AI! Moral ar fi sa își asume fapta!
COMENTARII