HANDBAL: Maria Țanc e a 3-a în Topul golgeterelor Diviziei A!
Jucătoarea CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a înscris în primele 10 etape disputate până acum 73 de goluri, cu 5 respectiv 6 goluri mai puțin decât primele două clasate. Maria Țanc este una dintre cele mai apreciate tinere jucătoare din țară. Sportiva născută la Telciu și-a făcut o parte a junioratului la Liceul cu program sportiv […]
Jucătoarea CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a înscris în primele 10 etape disputate până acum 73 de goluri, cu 5 respectiv 6 goluri mai puțin decât primele două clasate.
Maria Țanc este una dintre cele mai apreciate tinere jucătoare din țară.
Sportiva născută la Telciu și-a făcut o parte a junioratului la Liceul cu program sportiv din Bistrița, jucând mai apoi pentru echipe din Cluj Napoca si Oradea.
Maria a revenit ACASĂ în mai 2019 pentru a juca la Gloria 2018. Se pregătește constant atât cu echipa de Divizia A cât și cu cea din Liga Florilor MOL, pentru care suntem convinși că va fi curând o jucătoare de bază.
Maria, te felicităm și îți mulțumim pentru contributia la performanțele Echipei de Suflet a Bistrițenilor!
în 24.11.2021 ora 14:57:26 Țăranu a scris:
Lasă un răspuns
Felicitări…
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Incendiu la un local de tip fast-food
10.04.2026
ULTIMELE COMENTARII
votantul bistritean
11.04.2026Iarasi te-ai dopat sportivule de tri bani.
votantul bistritean
11.04.2026LA TRATAMENT relea piticu . LA BOLUNZI !
la articolul Mobilitatea urbană prin proiectul „Linia Albastră”. 2,4 kilometri de piste de biciclete, pe malul râului Bistrița
Relea Piticu
09.04.2026Rușineeee, aberații inutile în Caracalul Ardealului ! Edilul spân continuă seria proiectelor dezastru în târgul ăsta prăfuit PSD-ist ! Las că vin alegerile, hienelor !
la articolul Mobilitatea urbană prin proiectul „Linia Albastră”. 2,4 kilometri de piste de biciclete, pe malul râului Bistrița
Virgil Rus - sportiv
06.04.2026Ăștia nu sunt „sportivi”, ăștia-s caftangii cu viitor, bătăuși în devenire, golani în grupa mică, mardeiași toată ziua


COMENTARII