HANDBAL. Gloria nu găseşte drumul spre victorie nici în Norvegia

Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a suferit a cincea înfrângere consecutivă în Liga Campionilor, după ce a fost învinsă la limită în deplasare de Storhamar cu 25-23 (13-11).

Bistriţa a căutat să rupă seria înfrângerilor europene, tocmai în Norvegia. După o victorie mare, cu CSM Bucureşti, în prima etapă, echipa lui Pera nu a mai obţinut niciun punct în competiţia continentală.

Partida din Norvegia a fost una echilibrată, ambele formaţii conducând, pe rând ostilităţile pe parchet şi pe tabelă. După un început ezitant, Gloria a revenit în joc, reuşind să conducă pe tabelă, până în minutul 21, când gazdele s-au distanţat, reuşind să intre în avantaj la cabine, scor 13-11.

Partea secundă a fost, de asemenea, pe muchie de cuţit, Gloria revenind de la minus 4. Norvegiencele au fost mai bune pe final, dând dovadă de pragmatism şi obţinând o victorie la două goluri.


COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Alex - Parva

21.06.2026

Adevarul este ca acest zero nu trebuia sa ajunga senator dar este un oportunist maxim ce rusine pentru romania. Am trait in si stiu ce e acest zero definitia minciunii comuniste Acesta dovedeste ca rau merg toate . Ce urat sa ai asa ceva in conducere dea tarii Nicula este mai rau...

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Gigi - Figa

21.06.2026

Fix țăranoiul ăsta cu sacou a primit delegatia poloneza, cred ca a dat din maini de trei zile ia pauza.

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Marius Nicolae - Beclean

21.06.2026

Nicula, piticul mârlan senator ales de nimeni a vorbit despre agricultură cu polonezii din parcare cică. Rămâne doar greața provocată de un beclenar care nici ușa nu știe să o folosească corect. Feriți-vă de acest impostor mereu.

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Klaus

17.06.2026

Iadul este plin de avocați - Descartes

Doi noi avocați au depus jurământul și au intrat în Baroul Bistrița-Năsăud

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing