
GALA EXCELENȚEI. 322 de elevi și 194 de profesori, premiați de Consiliul Județean (FOTO)
Ca în fiecare an, Consiliul Județean Bistrița-Năsăud a premiat elevii și profesorii din județ, cu rezultate la olimpiade. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean - Emil Radu Moldovan, prefectul Teofil Cioarbă, primarul Bistriței - Gabriel Lazany.
"Elevii premiați sunt o dovadă a potențialului generațiilor tinere, iar cadrele didactice premiate reflectă angajamentul și pasiunea pentru actul educațional. Evenimentul transmite un mesaj puternic: munca, dedicarea și performanța merită recunoaștere și susținere. Felicitări tuturor celor premiați și mulțumiri celor care, prin implicare constantă, mențin educația ca prioritate în județul Bistrița-Năsăud!", a transmis prefectul Teofil Cioarbă.
GALERIE FOTO
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Lupșe Carmen
15.09.2025De acord cu petitua
la articolul BISTRIŢA. Petiție împotriva zgomotului produs de motociclete noaptea
Ana
10.09.2025Pentru Alina- sunt centre pentru a doua sansa - termini 8 clase, pe urma seral -liceu! Pentru mai multe detalii poti merge la inspectoratul scolar sa intrebi.
Dori
10.09.2025Doamne ajuta!!! N a durat decat 5 ani...
la articolul Se extinde şi se modernizează reţeaua de iluminat pe mai multe străzi din Bistriţa
Alina
10.09.2025Bună ziua, numele meu este Alina, am 33 de ani și sunt interesată de cursul pentru infirmieră. Aș dori să știu dacă pot aplica în cazul în care am doar clasele 1-7, fără o diplomă de terminare a clasei a 8-a. Ce pot face în acest caz?
COMENTARII