FOTBAL. Remiză albă în derby-ul dintre Gloria și CS Universitar Alba Iulia
CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a jucat astăzi cu CS Universitar Alba Iulia, partidă contând pentru etapa a 11-a a seriei a 7-a din Liga a 3-a de fotbal.
O primă repriză în care Gloria a avut câteva șanse de a marca, în urma unor faze fixe, dar jucătorilor lui Pustai le-a lipsit precizia la finalizare. Partea a doua s-a desfășurat în același registru, cu un ritm scăzut pe fazele de construcție, un joc fragmentat, cu multe cornere și lovituri libere, fără claritate la mijlocul terenului.
Un meci lipsit de spectacol, dar și de goluri, care consemnează o remiză albă, scor 0-0. Un egal care nu avantajează nicio formație, dar menține Gloria în fruntea clasamentului, cel puțin până la meciul dintre Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Kendama
05.02.2026Kendama
la articolul Doi tineri din Bistrița fac furori pe tik-tok. Au ajuns în mijlocul unui scandal
Adi Pop - antiecologist
05.02.2026Unchiașul sfertodoct, troglogist sună mai potrivit decât eco -logist. Ecologiștii zero barat
la articolul Kelemen Hunor cere reducerea taxelor: “Limita de suportabilitate a fost depășită”
Balan Marius- ecologist
05.02.2026Javrele latra caravana trece . Hai sictir !
la articolul Kelemen Hunor cere reducerea taxelor: “Limita de suportabilitate a fost depășită”
Virgil Rus - sportiv profesor
05.02.2026Oh, fugiți s-a supărat prostul pe sat! Bine moșule cine crezi că iși pierde timpul să te audă cu demențe la canalul ăla cu audiența la nivelul scării unui bloc abandonat ? Hai, cântă la alte mese
la articolul Kelemen Hunor cere reducerea taxelor: “Limita de suportabilitate a fost depășită”
COMENTARII