FOTBAL. Remiză albă în derby-ul dintre Gloria și CS Universitar Alba Iulia

CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a jucat astăzi cu CS Universitar Alba Iulia, partidă contând pentru etapa a 11-a a seriei a 7-a din Liga a 3-a de fotbal.

A fost derby-ul seriei din Liga a III-a, pentru că cele două echipe au ca obiectiv promovarea în Liga a II-a. O partidă încrâncenată și închisă, poate și din cauza mizei, cu două formații care au riscat destul de puțin.

O primă repriză în care Gloria a avut câteva șanse de a marca, în urma unor faze fixe, dar jucătorilor lui Pustai le-a lipsit precizia la finalizare. Partea a doua s-a desfășurat în același registru, cu un ritm scăzut pe fazele de construcție, un joc fragmentat, cu multe cornere și lovituri libere, fără claritate la mijlocul terenului.

Un meci lipsit de spectacol, dar și de goluri, care consemnează o remiză albă, scor 0-0. Un egal care nu avantajează nicio formație, dar menține Gloria în fruntea clasamentului, cel puțin până la meciul dintre Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

ecologistul

22.06.2026

No si care-i baiuu ? Vine si asta sa mance ceva ca doara nu s-a culca cu burta goala. Lasati isteriile , si invatati odata ca nu suntem singuri sub soare si numai fitele noastre conteaza. Traiasca MARIA SA URSUL !

Un urs într-o gospodărie din localitatea Petriș

Versace Horea

22.06.2026

Capitala a ceeee???? A modei ??? Să mori de râs nu alta, Turnu Dogarilor și doage gen Botezatu, Lazania așa zice el că e capitala modei

Bistrița va fi capitala modei, cu Cătălin Botezatu și 25 de designeri internaționali

Cioro

22.06.2026

Cum ar putea scăpa cică „orașul florilor” Bistrița de ciori ? Cu shared space inclusiv dotări smart, oameni și ciori pe spații extinse, spații pe care să le trăim, cum zice edilul spân

S-a semnat contractul de proiectare și execuție pentru „Regenerarea urbană a spațiilor publice degradate – zona Andrei Mureșanu”

Alex - Parva

21.06.2026

Adevarul este ca acest zero nu trebuia sa ajunga senator dar este un oportunist maxim ce rusine pentru romania. Am trait in si stiu ce e acest zero definitia minciunii comuniste Acesta dovedeste ca rau merg toate . Ce urat sa ai asa ceva in conducere dea tarii Nicula este mai rau...

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing