FOTBAL. Gloria pierde partida cu FC Bihor și se îndreaptă spre barajul cu Hunedoara
Echipa antrenată de Adrian Falub a jucat în această seară la Oradea contra celor de la FC Bihor, echipă ce ocupă primul loc în serie cu 55 de puncte. O partidă în care orădenii se impun din primele minute, atunci când Ioviță transformă o lovitură de pedeapsă.
Era minutul 4, trei minute mai târziu, Gloria primește la rândul ei o lovitură de la 11 metri, dar, pe care însă o ratează Manolache. Tabela se închide la finele primei reprize cu scorul de 1-0.
După ieșirea de la vestiare,niciuna din echipe nu pare dispusă să calce pe accelarație, așa că se joacă mult la mijloc și cu Bistrița mult băgată în propriul careu. Cu toate acestea, tot orădenii majorează scorul, golul pentru 2-0 este înscris de Gheorghiță în minutul 76. 11 minute mai târziu, Curtuiuș înscrie golul de onoare și scorul devine 2-1, tabela încheindu-se fără alte goluri marcate.
Următorul meci al Gloriei Bistrița este programat sâmbătă de la ora 18.00 în deplasare, în compania CSM Satu Mare.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
class
05.11.2025Vrei părerea mea sinceră? Te cam bâlbâi, tovarășe primar! Îți cam tremură vocea și barba! Dacă aș fi detector de minciuni, crede-mă, te-aș scuipa! Și punct!
polemica.ro
05.11.2025Barbosul de la PNL e invidios!!!
la articolul Cristian Damian (PNL), despre scandalul sexual din Livezile: “O rușine pentru întreaga comunitate”
Iad
05.11.2025De știa de relația celor doi!
la articolul Comunicatul PSD Bistrița-Năsăud după imaginile cu primarul Traian Simionca
Vasile
05.11.2025Va anula CCR decizia!
la articolul Comunicatul PSD Bistrița-Năsăud după imaginile cu primarul Traian Simionca
COMENTARII