FOTBAL. Gloria joacă astăzi pe terenul liderului, la Oradea
CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud întâlneşte miercuri, în deplasare, echipa FC Bihor Oradea. Meciul este programat cu începere de la ora 18:00, pe stadionul Iuliu Bodola din Oradea.
Echipa bihoreană este ocupanta primul loc în clasament cu un număr de 52 de puncte. “Părerea mea este că suntem calificaţi la baraj. Întâlnim pe FC Bihor Oradea, cea mai în formă echipă din acest miniretur, o echipă care a câştigat şapte meciuri din opt, valoroasă, care poate că merită să fie pe primul loc. E un adversar care a marcat 19 goluri în 8 meciuri, care ajunge de foarte multe ori la poartă, are şase penalty-uri. E un adversar care merită respectat, care ne-a pus probleme de câte ori am jucat cu ei. Noi suntem încrezători”, a declarat antrenorul principal Adrian Falub.
Potrivit acestuia, dacă Gloria ar încheia play-off-ul pe locul 1, ar fi o doză de încredere pentru jucători din punct de vedere mental. Altfel, nici Carl, care a jucat 15 minute la ultima partidă, nici Gugu nu au fost recuperaţi medical integral.
foto: CS Gloria
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
eu și psd
07.02.2026pă de ce plângeti acuma nu ați mers mână în mână cu cei de la psd? nu cumva cei de la psd vau dat voturi la alegeri?
la articolul Nicolae Predescu: "Mulți aleși locali și județeni AUR sunt îndreptați spre PSD și PNL" (VIDEO)
Kendama
05.02.2026Kendama
la articolul Doi tineri din Bistrița fac furori pe tik-tok. Au ajuns în mijlocul unui scandal
Adi Pop - antiecologist
05.02.2026Unchiașul sfertodoct, troglogist sună mai potrivit decât eco -logist. Ecologiștii zero barat
la articolul Kelemen Hunor cere reducerea taxelor: “Limita de suportabilitate a fost depășită”
Balan Marius- ecologist
05.02.2026Javrele latra caravana trece . Hai sictir !
la articolul Kelemen Hunor cere reducerea taxelor: “Limita de suportabilitate a fost depășită”
COMENTARII