
FOTBAL. Gloria Bistrița învinge Zalăul și urcă pe primul loc în clasamentul intermediar
Stadionul JEAN PĂDUREANU a fost vineri după-amiază gazda partidei dintre Gloria Bistrița și SCM Zalău, contând pentru etapa a 7-a a seriei cu numărul 10 din Liga a III-a.
Elevii lui Falub au avut o evoluție bună de la un capăt la celalălat al partidei, jocul bun fiind materializat pe tabela de scor care s-a închis la 3-1. Golurile gazdelor au fost marcate de Antoniu Manolache (12 – penalty), Carl Davordzie (13), Răzvan Tănasă (83), oaspeții reușind să înscrie în minutul 21 prin Andrei Banyoi.
Astăzi, de la ora 15.00 se joacă celelalte patru meciuri contând pentru etapa a 7-a după următorul program:
Minerul Ocna Dej – CSM Sighetu Marmaţiei
Sportul Şimleu Silvaniei – Victoria Carei
CFR Cluj 2 – Lotus Băile Felix
CSM Satu Mare – FC Bihor Oradea


CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Ardelean andrei
02.05.20251 mai...voi când ați fost tineri nu aveați cum cu Daciile să faceți de-astea. Dar gălăgie făceați și voi la rândul vostru
la articolul Bistrițenii din zona Mall-ului de pe Calea Moldovei, terorizați noaptea de mașini și motoare (VIDEO)
Elena
01.05.2025Poliția ce face doarme apăra ne doamne de tot răul !!!
la articolul Bistrițenii din zona Mall-ului de pe Calea Moldovei, terorizați noaptea de mașini și motoare (VIDEO)
Bar bar
30.04.2025Se mai întâmplă bine că nu o murit
la articolul Accident rutier în Romuli. Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina
Honorius Indrecan
29.04.2025Am rugamintea sa faca publice parteneriatele noi cu care a venit din SUA. Nu de alta, dar de baliverne sunt satul... ;)
COMENTARII