Fata care aduce monarhia, Anca Cârcu, mesaj pentru prințul Nicolae. PRR are filiale în țară și în diaspora (FOTO)
Anca Cârcu și-a intrat serios în rolul de președinte CN al Partidului Regalist Român. Formațiunea politică, constituită, care se află pe poziția 149 a partidelor politice, având coroana ca siglă și sloganul “Nimic fără Dumnezeu” a deschis mai multe filiale, în țară și în străinătate. Anca Cârcu are deja președinți de filiale și membri în […]
Anca Cârcu și-a intrat serios în rolul de președinte CN al Partidului Regalist Român. Formațiunea politică, constituită, care se află pe poziția 149 a partidelor politice, având coroana ca siglă și sloganul “Nimic fără Dumnezeu” a deschis mai multe filiale, în țară și în străinătate. Anca Cârcu are deja președinți de filiale și membri în Tecuci, Vâlcea, Galați, București, Brașov, Ilfov și în Londra. În partid se poate înscrie oricine, cu adeziune online iar membrii nu trebuie să plătească cotizații, după cum ne-a declarat Anca Cârcu. Detalii în galeria foto.
Anca Cârcu are un mesaj pentru prințul Nicolae, căruia îi cere să se implice în politică. Anca spune că prințul Nicolae ar fi persoana potrivită pentru a readuce monarhia, explicând că tinerețea este un avantaj al acestuia, în fața principesei Margareta.
“Prințul Nicolae este persoana potrivită pentru monarhia din România, pentru că el doar a primit multe lovituri, ca mulți români din țară și din diaspora. Eu aș vrea să se trezească, să îl promovăm, dacă și-ar mai schimba din sfătuitori și ar înțelege că e rândul său. Cred că Partidul Regalist Român este format din mulți renegați ai clasei politice, oameni care nu și-au găsit liniștea, pentru că a fost mai important să vină în față fiii securiștilor. Nicolae, dacă are sânge albastru, ar fi foarte important să ni se alăture, dacă vrea. Dacă nu, nu insistăm, pentru că el mai apare în public, mai scoate capul ca și struțul, dar nimic concret. Politica monarhiei nu se poate concretiza decât printr-un partid politic. Deocamdată, astăzi sunt eu inițiatoarea acestui proiect! Dacă prințul Nicolae are prieteni, ar fi bine să știm și noi acest lucru și să iasă în față. Vreau ca mesajul nostru să ajungă la Nicolae, pentru că e momentul să ne salvăm diaspora, să dăm un echilibru și el poate să facă acest lucru. El nu mai poate să spună că nu are nimeni pe masă acest proiect. Îl avem noi! Dacă nu va îndrăzni, voi crede că ce se spune despre el e adevărat. Chiar și eu, când am fost jignită de tribun, am ripostat și mi-am cerut dreptul într-o instanță, unde am și câștigat. Eu nu l-am văzut pe Nicolae dând vreo replică iar tăcerea nu aduce cele mai bune rezultate. El are o fetiță, deci viitorul lui va fi zero! Ar trebui să fie de 5 ori mai viteaz, pentru ca fata lui să fie văzută cu drepturi egale ca ale unui bărbat. Tatăl său va trebui să muncească și pentru ea, pentru a avea un tron”, a declarat Anca Cârcu.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
Geanina
23.06.2026Acest Pinocchio impostor a fost cu Veștea la AUR pe ușa din spate să „ negocieze” , la fel maestrul Câmpeanu - noneducație plagiator. Bogdane taică, mare rumeguș ești !
la articolul Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"
COMENTARII