Fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulaţie şi cu plăcuţe de înmatriculare false, depistat în urma unui accident rutier

La data de 22 noiembrie a.c., polțiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au fost sesizați despre producerea unui accident rutier în Unirea. Pe Drumul național 17, un autoturism condus de un bărbat de 42 de ani din Unirea a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 35 de ani […]

La data de 22 noiembrie a.c., polțiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au fost sesizați despre producerea unui accident rutier în Unirea.

Pe Drumul național 17, un autoturism condus de un bărbat de 42 de ani din Unirea a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 35 de ani din Jibou, județul Sălaj.

În urma impactului, bucăți de caroserie provenite de la cele două autovehicule au fost proiectate spre autoturismul condus de către un tânăr de 25 de ani din Ilva Mare.

Cei 3 șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în cazul celor doi șoferi de 35 și 25 de ani, iar în cazul șoferului din Unirea, rezultatul a fost de 0.09mg/L alcool pur în aerul expirat.

În urma verificărilor efectuate de către polițiști, s-a stabilit faptul că șoferul de 42 de ani nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicul și totodată faptul că autoturismul este radiat din circulație de la finalul anului 2019, plăcuțele de înmatriculare aplicate pe autoturism fiind false.

Polițiștii rutieri continuă cercetările cu privire la aspectele sesizate, în cadrul unui dosar penal pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat și cu numere false.

Etichetele acestui articol sunt accident rutier,Cartier Unirea

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing