Eliminarea fluierașilor! CS Gloria pierde acasă cu Vâlcea și este eliminată din Cupa României
CS Gloria Bistrița-Năsăud a pierdut acasă, cu SCM Râmnicu Vâlcea, în Cupa României FAN Curier la handbal feminin, cu scorul de 21-27, înfrângere care a însemnat și eliminarea prematură din competiție. Gloria a avut ghinion la tragerea la sorți, întâlnind încă din optimi cea mai bună formație din România, campioana en-titre, SCM Râmnicu Vâlcea. Chiar […]
CS Gloria Bistrița-Năsăud a pierdut acasă, cu SCM Râmnicu Vâlcea, în Cupa României FAN Curier la handbal feminin, cu scorul de 21-27, înfrângere care a însemnat și eliminarea prematură din competiție.
Gloria a avut ghinion la tragerea la sorți, întâlnind încă din optimi cea mai bună formație din România, campioana en-titre, SCM Râmnicu Vâlcea. Chiar și așa, bistrițencele au luptat eroic și s-au ținut de adversare în prima repriză, fiind conduse la pauză doar cu două goluri, scor 11-13, dar după o primă repriză în care arbtrii Ionuț Cazan și Gesur Suliman, ambii din Constanța au luat mai multe decizii cel puțin ciudate, în favoarea echipei din Vâlcea.
În partea a doua, Gloria n-a mai avut nicio șansă și Vâlcea s-a impus categoric, după un meci în care s-au remarcat Vasileuskaya, Pristăvița și Ardean Elisei, dar și portărița De Paula.
Marcatoarele Gloriei: Natallia Vasileuskaya – 4 goluri, Laura Pristăvița – 4, Valentina Ardean Elisei – 4, Dziyana Ilyina – 3, Mariana Costa – 2, Daniela Rațiu – 2, Andreea Tetean – 1, Bianca Zegrean – 1.
În poartă: Darly Zoqbi de Paula – 6/14 (42%), Ljubica Nenezic 7/25 (28%)
Programul Gloriei în următoarea perioadă
22 februarie HC Zalău – Gloria
26 februarie Gloria – Gloria Buzău
01 martie Gloria – Herning
04 martie Minaur Baia Mare – Gloria
08 martie Herning – Gloria
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
COMENTARII