Eliminarea fluierașilor! CS Gloria pierde acasă cu Vâlcea și este eliminată din Cupa României

CS Gloria Bistrița-Năsăud a pierdut acasă, cu SCM Râmnicu Vâlcea, în Cupa României FAN Curier la handbal feminin, cu scorul de 21-27, înfrângere care a însemnat și eliminarea prematură din competiție. Gloria a avut ghinion la tragerea la sorți, întâlnind încă din optimi cea mai bună formație din România, campioana en-titre, SCM Râmnicu Vâlcea. Chiar […]

CS Gloria Bistrița-Năsăud a pierdut acasă, cu SCM Râmnicu Vâlcea, în Cupa României FAN Curier la handbal feminin, cu scorul de 21-27, înfrângere care a însemnat și eliminarea prematură din competiție.

Gloria a avut ghinion la tragerea la sorți, întâlnind încă din optimi cea mai bună formație din România, campioana en-titre, SCM Râmnicu Vâlcea. Chiar și așa, bistrițencele au luptat eroic și s-au ținut de adversare în prima repriză, fiind conduse la pauză doar cu două goluri, scor 11-13, dar după o primă repriză în care arbtrii Ionuț Cazan și Gesur Suliman, ambii din Constanța au luat mai multe decizii cel puțin ciudate, în favoarea echipei din Vâlcea.

În partea a doua, Gloria n-a mai avut nicio șansă și Vâlcea s-a impus categoric, după un meci în care s-au remarcat Vasileuskaya, Pristăvița și Ardean Elisei, dar și portărița De Paula. 

Marcatoarele Gloriei: Natallia Vasileuskaya – 4 goluri, Laura Pristăvița – 4, Valentina Ardean Elisei – 4, Dziyana Ilyina – 3, Mariana Costa – 2, Daniela Rațiu – 2, Andreea Tetean – 1, Bianca Zegrean – 1.

În poartă: Darly Zoqbi de Paula – 6/14 (42%), Ljubica Nenezic 7/25 (28%)

Programul Gloriei în următoarea perioadă

22 februarie HC Zalău – Gloria

26 februarie Gloria – Gloria Buzău

01 martie Gloria – Herning

04 martie Minaur Baia Mare – Gloria

08 martie Herning – Gloria

 

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing