Elevii de la șase școli din județ, în concursul de reciclare, aflat la ediția a 8-a
"O activitate foarte îndrăgită de elevii noștrii, concursul – RECICLEZI PENTRU VIITORUL TĂU – a ajuns la ediția a 8-a!", a anunțat directorul ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud, Cristian Niculae.
-bicicletă pentru cel mai implicat elev
- Școala Gimnazială ”Grigore Herinean” din Galații Bistriței;
"În cadrul întâlnirilor, pe lângă prezentarea premiilor și a informațiilor de concurs, elevii au învățat de ce este importantă reciclarea deșeurilor și s-au implicat într-o activitate interactivă în care au învățat să colecteze separat deșeurile și să le pună pe fiecare la locul lor!
Educația cu privire la respectul față de natură și cum putem schimba viitorul nostru prin reciclarea deșeurilor este foarte importantă, iar acțiunile ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud din ultimii ani au pus mereu accent pe acest aspect!", a anunțat Cristian Niculae.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Accident rutier. A ajuns cu mașina în șanț
15.02.2026
ULTIMELE COMENTARII
Monica Săsărman
17.02.2026Ce lingău PSD-ist, ca la carte... Greață maximă
la articolul Bogdan Ivan nu vede o alianță între PSD și AUR
Ovidiu Griga
17.02.2026Un om bland, un profesor intelept, si o multime de elevi peste care si-a pus amprenta. Multumim domnule profesor.
la articolul Fostul profesor Adrian Borodi a trecut la cele veșnice
DinuS
17.02.2026Un mare caracter și dascăl, printre ultimii din generația școlii adevărate care nu va mai exista niciodată. El cu Toma Tiberiu și mulți alții au format caractere și oameni în respect față de valori curate... Drum bun, al meu drag profesor !
la articolul Fostul profesor Adrian Borodi a trecut la cele veșnice
Alexandra
17.02.2026Va invităm la Turtica magica pt a gusta o 🌯 de 10 /10
la articolul Am testat shaorma de la Mama Manu Bistrița
COMENTARII