
Două dosare penale pentru infracțiuni la regimul rutier
Ieri, în urma acțiunilor de monitorizare a traficului rutier desfășurate, polițiștii Secției 1 Poliției Rurală Bistrița au întocmit două dosare penale pentru infracțiuni la regimul rutier constatate în flagrant, pe raza de competență. Astfel, în după-masa de 18 martie a.c., pe Drumul Județean 162, în Archiud, polițiștii au depistat un bărbat de 29 de ani, […]
Ieri, în urma acțiunilor de monitorizare a traficului rutier desfășurate, polițiștii Secției 1 Poliției Rurală Bistrița au întocmit două dosare penale pentru infracțiuni la regimul rutier constatate în flagrant, pe raza de competență.
Astfel, în după-masa de 18 martie a.c., pe Drumul Județean 162, în Archiud, polițiștii au depistat un bărbat de 29 de ani, din localitate, în timp de conducea un moped neînregistrat și care avea montate plăcuțe de înmatriculare cu numere false. Totodată, în urma verificărilor efectuate, a reieșit faptul că nu deține permis de conducere.
Cercetările continuă, fiind întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, conducerea unui vehicul neînregistrat și conducerea unui vehicul cu numere false de înmatriculare.
Aseară, pe Drumul Județean 154, polițiștii au depistat în trafic un alt bărbat, de 35 de ani, din Bârla, în timp ce conducea un autoturism, deși avea permisul suspendat. A fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.
În acest caz a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, iar cercetările continuă.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Balan Marius- ecologist
09.07.2025Bate TOACA la urechile surzilor de la Consiliul Judetean. Asa trebuie sa sune concursul. Eu fac asta continuu din 2007 si nimeni nu aude nimic.
la articolul TRÂMBIȚA ÎNGERILOR - Concurs de bătut toaca la nivel județean
Zaharia Ion
09.07.2025Foarte mult, asteptam să înființeze și la Bistrița un magazin de desfacere Mec Donald's , oare când?
la articolul EXCLUSIV! Negocieri pentru deschiderea unui McDonald`s în Bistrița. Unde ar putea fi locația
Zapirtan Maria
05.07.2025As dori detalii va rog sunați la 0743006402
la articolul ANUNȚ de ANGAJARE. FILEXPO Bistrița angajează recepționer marfă
Florin
04.07.2025Așa sunt toți nu numai sfertodoctul ăsta
la articolul Senatorul Cristian Nicula, proiect de lege pentru reducerea cheltuielilor bugetare
COMENTARII