Dosare penale pentru șoferi depistați sub influența alcoolului

La 24 aprilie a.c., polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița, au oprit în trafic, un bărbat de 32 de ani, din municipiul Bistrița, în timp ce conducea un autoturism pe Drumul Județean 172 G pe raza localității Orheiul Bistriței. În urma testării cu aparatul etilotest a conducătorului, a rezultat o alcoolemie de 1,02 mg/l alcool […]

La 24 aprilie a.c., polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița, au oprit în trafic, un bărbat de 32 de ani, din municipiul Bistrița, în timp ce conducea un autoturism pe Drumul Județean 172 G pe raza localității Orheiul Bistriței. În urma testării cu aparatul etilotest a conducătorului, a rezultat o alcoolemie de 1,02 mg/l alcool pur în aerul expirat. În urma testării , bărbatul a fost condus la spital, pentru recoltarea de probe biologice.

Polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița au întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului.

***

La data de 24 aprilie a.c., polițiștii Poliției orașului Beclean au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bistrița, în timp ce se deplasa prin localitatea Beclean. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o alcoolemie de 0,62 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior a fost condus la spital, unde i s-au recoltat două mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

Polițiștii din cadrul Poliției orașului Beclean, au întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului.

***

La data de 24 aprilie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Lechința au identificat un bărbat, de 35 ani, din Vermeș, în timp ce conducea un autoturism, pe Drumul Județean 151 prin localitatea Vermeș. Fiind testat cu aparatul alcooltest, rezultatul a fost de 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Conducătorului auto i-au fost recoltate două mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Cercetările continuă de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Lechința, fiind întocmit un dosar penal pentru conducerea unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice.

***

La data de 24 aprilie a.c., polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Beclean au intervenit la un eveniment rutier pe raza localității Șieu-Măgheruș.

A fost identificat un tânăr de 28 ani, din Chintelnic, care în timp ce conducea un autoturism pe Drumul Național 17 prin localitatea Șieu Măgheruș, a intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus de un tânăr 21 de ani din Bistrița, ambele autoturisme suferind avarii.

Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat pentru tânărul din Chintelnic și de 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat pentru tânărul din Bistrița.

Șoferului de 28 de ani din Chintelnic, i s-au recoltat două probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

Cercetările continuă de către polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Beclean, fiind întocmit dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.

***

În data de 24 aprilie a.c., polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Petru Rareș, au identificat în trafic un șofer de 27 ani, din Uriu, pe Drumul Județean 171 prin localitatea Ilișua. În urma testării cu aparatul alcooltest, a rezultat o valoare de 0,52 mg/l alcool pur în expirat.

Conducătorului auto i-au fost recoltate două mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Cercetările continuă de Secția 5 Poliție Rurală Petru Rareș, fiind întocmit dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.

Etichetele acestui articol sunt alcoolemie,dosar penal

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Fagarasan Olimpiu

24.06.2026

E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc

AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing