Doi tineri din Căianu Mic vor să se căsătorească. Mesajul lor a ajuns până la premierul României
Doi tineri din localitatea Dobric, comuna Căianu Mic, doresc să se căsătorească anul acesta. Beni și Mona au nunta programată în luna mai și le cer politicienilor cu putere de decizie să analizeze situația. Cei doi spun că nu doresc un eveniment mare și că vor respecta regulile. “Bună ziua. Cu toții știm că organizarea […]
Doi tineri din localitatea Dobric, comuna Căianu Mic, doresc să se căsătorească anul acesta. Beni și Mona au nunta programată în luna mai și le cer politicienilor cu putere de decizie să analizeze situația. Cei doi spun că nu doresc un eveniment mare și că vor respecta regulile.
“Bună ziua. Cu toții știm că organizarea unei nunți durează. Trebuie trimise invitațiile și făcute pregătirile din timp. Toate acestea nu le putem face de pe o zi pe alta. Avem nevoie de timp și avem nevoie DIN TIMP să știm ceva clar, iar starea aceasta de confuzie nu ne ajută deloc.
Avem nunta programată în luna mai. Momentan sunt interzise evenimentele private. Vă rog frumos analizați această situație. Nu cred că persoanele care și-au organizat nunta în perioada aceasta au pretenții mari (număr mare de persoane, fără restricții, etc), ci vor doar să se căsătorească, cel puțin noi asta dorim. Din păcate, nu avem voie. E deranjant pentru noi asta. E și mai deranjant din cauza faptului că vedem în jur, cum în mall-uri, magazine, piețe unde oamenii au contact zi de zi, nu se respectă regulile. O nuntă durează o zi. Eu văd o mare nedreptate, dumneavoastră nu?
Cu stimă și respect, Beni și Mona.
Un mesaj trimis celor mai mari, cu scopul să ne facem auziți!”, au transmis cei doi tineri.
Aceștia au trimis mesajul politicienilor din județ, dar și de la nivel național, inclusiv premierului Florin Cîțu.

în 24.03.2021 ora 22:43:35 Gabriela a scris:
Lasă un răspuns
Si noi suntem in aceeasi situație. Nunta amânată din septembrie 2020 pt 28 mai 2021 sperând că va fii bine, dar se pare ca nu este așa. Va rog sa va gânditi si la noi milioane de miri care își doresc să se căsătorească. Nu se poate sa ne interziceti indirect acest drept.
în 23.03.2021 ora 12:58:43 Stefan Bogdana Gratiela a scris:
Lasă un răspuns
Buna ziua și eu trebuia sa am nunta pe 22august 2020.am plătit localul,muzica fotograful am împărțit invitațiile și apoi mi se spune sa programez pt 2021 ok am zis am reprogramat tot dar acum nu se spune ca nici acum nu se poate.sincer cred ca e bătaie de joc malluri deschise restaurante păcatele dar nunți și botezuri interzise!!!De ce???
în 22.03.2021 ora 06:28:31 Bacos Cristian bacoc a scris:
Lasă un răspuns
Suntem mai nulte cupluri în această situație!!
Am replanificat nunta de anul trecut în acest an, cu speranța că se vor da drumul la aceste evenimentele care au fost de când îi lumea!!!
ESTE un eveniment unic în viața tinerilor, durează doar o zi, POATE o jumătate de zi, de ce nu luați în calcul toate variantele!!! Toate mallurile și magazinele mari sunt pline, fără restricții ții, iar aceste evenimente unice în viața tinerilor, sunt interzise!!! Nu este CORECT!!!!
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Baias Simion
27.06.2026Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean
la articolul Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
COMENTARII