Doi tineri bistrițeni au furat ce au prins! Alimente și băuturi din magazine, dar și telefonul unei femei
La data de 23 aprilie a.c., polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției municipiului Bistrița au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui bărbat bănuit de comiterea infracțiunilor de furt și furt calificat.
În urma activităților desfășurate de către polițiștii, s-a constatat faptul că începând cu luna noiembrie 2025 și până în februarie 2026, un tânăr de 23 de ani, din Bistrița ar fi sustras în repetate rânduri bunuri și alimente din mai multe magazine din municipiu. Prejudiciul cauzat prin comiterea infracțiunilor este de aproximativ 1900 de lei.
Ca urmare a probatoriului administrat, polițiștii Biroului de Investigații Criminale au dispus reținerea pe o durată de 24 de ore a tânărului.
La aceeași dată, polițiștii au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui bărbat de 27 de ani, din Bistrița, bănuit de comiterea infracțiunilor de furt, furt calificat și însușirea bunului găsit sau ajuns din eroare la făptuitor.
În fapt, de la începutul anului, bărbatul ar fi sustras mai multe sticle cu băuturi alcoolice dintr-un restaurant cât și alte bunuri și alimente dintr-un magazin din municipiul Bistrița. Totodată, acesta și-ar fi însușit de pe o bancă, un telefon mobil, proprietatea unei femei. Ca urmare a comiterii faptelor a fost cauzat un prejudiciu de aproximativ 7000 de lei, fiind recuperat telefonul sustras și alte bunuri, în valoare de aproximativ 1500 de lei.
Cu privire la aspectele documentate, polițiștii Biroului de Investigații Criminale au dispus reținerea bărbatului pe o durată de 24 de ore.
Cei doi bărbați bănuiți de comiterea faptelor au fost introduși în Centrului de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bistrița-Năsăud. Aceștia urmează să fie prezentați magistraților cu propunere de luare a unor măsuri preventive.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției municipiului Bistrița în vederea documentării întregii activități infracționale și a participației penale.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
Accident rutier cu patru victime
19.04.2026
ULTIMELE COMENTARII
La Nicu - aur la senat
24.04.2026Mătușa isterică Săsărman și-a pierdut andrelele iar pe la Șintereag și acum încearcă materializarea, la eveniment participă și „secretary executive”, să te tăvălești pe jos de râs, bâlci PSD în toată regula cu hiene și șacali cât cuprinde.
la articolul Primarii Sorin Sfintean și Ioan Bob, reconfirmați în funcțiile de președinți ai PSD Șieu Odorhei și PSD Șintereag
Cioc Norris
24.04.2026Încurajăm caftangiii, mardeiașii și golanii boziguarzi ! Crapă-i capu , mâncați-aș !
la articolul Sebastian Lutaniuc va lupta în ringul marilor campioni de la GLORY, la Rotterdam (FOTO)
Bălan Marius - Horea - antiecologist
24.04.2026Ne vedem la alegeri, hienelor ! Veți urma drumul șefului Știucă, nu ați învățat nimic după 36 de ani de furăciuni !
la articolul Primarii Sorin Sfintean și Ioan Bob, reconfirmați în funcțiile de președinți ai PSD Șieu Odorhei și PSD Șintereag
Ivan Divan
24.04.2026Dă-i nas la Ivan, și se suie pe divan, monumentul ăsta de incompetență și impostură nu trebuia să fie mai mult decât copil de mingi a șefului, dar uite iada cum sare. Câte sanchi-uri pe ton de expert am auzit de la păcăliciul ăsta, s-ar putea scrie volume întregi. ...
la articolul Miniștrii social-democrați, printre care și bistrițeanul Bogdan Ivan, au demisionat
COMENTARII