
Doi soți bătăuși nu mai au voie să se apropie de nevestele lor
Dosar penal pentru violență în familie: Și-au agresat soțiile!
La data de 17 martie a.c., în urma unei intervenții, polițiștii Biroului de Ordine Publică Bistrița au emis un ordin de protecție provizoriu și au întocmit un dosar penal pentru violență în familie și amenințare.
Ordinul de protecție a fost emis pe numele unui bărbat de 31, din Bistrița, care în timp ce se afla în locuința comună, din municipiul Bistrița, din cauza unor neînțelegeri, și-ar fi agresat și amenințat soția, o tânără de 24 de ani.
În cauză a fost emis ordin de protecție provizoriu, iar polițiștii de la Ordine Publică continuă cercetările în cadrul dosarului penal întocmit.
***
La data de 19 martie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Bistrița, Biroul de Ordine Publică au fost solicitați să intervină pentru aplanarea unui conflict în interiorul unei familii.
Din primele informații a reieșit faptul că un bărbat de 38 de ani, din Bistrița și-ar fi agresat atât fizic cât și verbal soția.
În urma intervenției polițiștilor a fost emis un ordin de protecție provizoriu împotriva bărbatului, fiind totodată întocmit un dosar de cercetare penală.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Dura Floarea Bistrița
01.07.2025E foarte bine ce a ți făcut, dar ma gândesc când se va întâmpla ca e str. Cuza Vodă bloc 3 pe trotuar vom reuși să circulam și să putem ieși din bloc, oare niciodată.?
la articolul S-a dat startul la LINIA VERDE! Cum arată Bistrița fără mașini parcate pe banda de autobuz (VIDEO)
Ilie
01.07.2025Unde să parcheze oamenii
la articolul S-a dat startul la LINIA VERDE! Cum arată Bistrița fără mașini parcate pe banda de autobuz (VIDEO)
Miriam
30.06.2025Practic Lorand Toth si-a indeplinit obiectivul asa ca nu a mai candidat pentru un nou mandat ca nu mai avea nimic de facut... Obiectivul: De distrus USR BN si da facut partidul irelevant
la articolul Marinel Rus e noul președinte al USR Bistrița-Năsăud
Cornel Rinzis
30.06.2025La oile de pe strada Gospodarilor din Unirea cînd se sesizează ???
la articolul Controale la deţinătorii de câini şi cai din Bistriţa-Năsăud. 29 de sancţiuni au fost aplicate
COMENTARII