Detalii despre depunerea cererilor pentru vizitarea pacienților la Spitalul Județean Bistrița

COMUNICAT privind depunerea cererilor de solicitare acces pentru vizitarea pacienților în sediul central al spitalului

În vederea facilitării accesului aparținătorilor și rudelor pacienților internați în cadrul sediului central al Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița (B-dul G-ral Grigore Bălan, nr. 43) în contextul lucrărilor de reabilitare aflate în desfășurare, vă informăm că modelul de cerere pentru solicitarea accesului în spital în scopul vizitării este disponibil:

• pe site-ul instituției - www.sjub.ro, la secțiunea CONTACT-formulare tipizate,
• la poarta principală a spitalului,
• precum și la secretariatul unității.

Cererea completată poate fi transmisă și în format electronic la adresa: [email protected] sau depusă la poartă/ secretariat.

⚠️ Aprobarea cererilor de vizită se acordă exclusiv în cazuri particulare, precum:
• pacienți aflați în stare critică,
• sau alte situații justificate.

După analizarea solicitării, aparținătorul va fi contactat telefonic de către personalul spitalului pentru a fi informat cu privire la decizia de aprobare.

Ulterior aprobării, aparținătorul se va prezenta:
• la poarta de acces a spitalului și
• la liftul de acces către secția unde este internat pacientul,
având asupra sa cererea aprobată, în unul dintre următoarele formate:
• format fizic (tipărit) sau
• format electronic (pe telefon sau alt dispozitiv mobil).

Rugăm respectarea prevederilor regulamentului intern privind vizitele, precum și a măsurilor de siguranță și igienă în vigoare.

Vă mulțumim pentru înțelegere și colaborare!

Conducerea
Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing