Depistat conducând cu 131 km/h în localitate, cu permisul suspendat

Ieri, polițiștii Biroului Rutier au identificat un conducător auto care se deplasa cu viteză în timp ce avea dreptul de a conduce pe drumurile publice suspendat. La data de 5 august a.c., polițiștii biroului rutier desfășurau activități de supraveghere și control a traficului rutier pe Drumul Național 17. Cu aparatul radar a fost surprins un […]

Ieri, polițiștii Biroului Rutier au identificat un conducător auto care se deplasa cu viteză în timp ce avea dreptul de a conduce pe drumurile publice suspendat.

La data de 5 august a.c., polițiștii biroului rutier desfășurau activități de supraveghere și control a traficului rutier pe Drumul Național 17.

Cu aparatul radar a fost surprins un autoturism care circula înspre localitatea Livezile cu viteza de 131 km/h în localitate, efectuând totodată o depășire neregulamentară a unui alt autovehicul. Autoturismul și-a continuat deplasarea fără a opri la semnalele polițiștilor îndreptându-se spre localitatea Slatinița.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au identificat conducătorul autoturismului, un tânăr de 20 de ani din Slătinița.

Totodată, polițiștii au constatat faptul că șoferul are dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice, suspendat.

În cauză, față de tânăr a fost luată măsura sancționării contravenționale, conform prevederilor OUG 195/2002, în cuantum de 1305 lei, fiind întocmit și un dosar de cercetare penală cu privire la infracțiunea de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

Etichetele acestui articol sunt conducere fără permis,viteză

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing