
Cum e la cea mai nouă cafenea deschisă în Bistrița
Bistrița devine un oraș cu tot mai multe cafenele noi și fancy. În ultimii ani, multe astfel de localuri s-au deschis, unde poți savura o cafea de calitate.
În prima zi, am fost și eu să văd cum e la Zireto, în centrul orașului, în clădirea de lângă Casa Zidarului. Știam că au cafea bunicică, pentru că am luat de la locația din Prundu Bârgăului. Zireto e o cafenea cu un design minimalist, cu roșu, alb și negru în interior, într-un spațiu luminos și destul de mare. În mijloc, au un fel de bar și mai multe mese în local, dar și niște rafturi pe care sunt expuse produsele lor promoționale (hanorace și tricouri) care nu știu dacă se pot achiziționa sau nu, dar voi afla data viitoare, pentru că mi se pare faine.
Personalul care servește cafea e amabil, angajați foarte tineri. Servirea e foarte rapidă, dar nu se face la masă, ci îți iei cafeaua și produsele de la tejghea. Au multe sortimente de cafea, le-aș recomanda pe cela cu gheață și diferite arome, care mie îmi plac. Cafeaua pe care o folosesc e bună, dar nu cea mai bună din Bistrița. În schimb, au printre cele mai mici prețuri, pornind de la 5-6 lei pentru un cappuccino sau o cafea simplă, în timp ce un ice coffee costă 8-10 lei.
De asemenea, la Zireto găsești și alte produse, cum ar fi dulciuri și diferite feluri de sandwich-uri, cu prețuri de până la 15 lei.
Ca o impresie generală, Zireto, care e franciză cu multe locații în țară, e o cafenea mișto din Bistrița, i-aș da un 8.5 din 10. Cred că va avea succes și va rămâne mult timp pe piața locală.
GALERIE FOTO
în 23.05.2023 ora 23:39:05 Paul a scris:
Lasă un răspuns
Pacat de concept...cafeaua este mult sub asteptari ca si gust, putin peste nivelul unei cafele din benzinarie. Cat despre produsele de patiserie, majoritatea sunt fie semipreparate/congelate, de duzina si cu o tona de zahar. Locatia frumusica, dar cam atat... In final, ramanem doar cu 3 locatii cu cafea de specialitate copac, meron si story...2 foarte mici ca spatiu si una prea acaparata de santiere (cam putine pentru o resedinta de judet). Numa'bine!
în 23.05.2023 ora 23:42:29 Paul a scris:
Lasă un răspuns
Cu indulgenta, putem lasa pe lista si Aniela+Bricks, dar sunt specializate pe alte produse nu neaparat cafea :)
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Căldare Alexandru
05.10.2025Am văzut și eu cum a mers mașina a mers cu viteza mare și când au ieșit pasageri am văzut un copil acel copil era lovit grav la cap și la glezna doamne ajuta si ferească Dumnezeu era sa fac infarct cu ce viteză a venit doamne ajuta eu am fost într-o mașină albă Daci...
la articolul Accident rutier în Livezile. O șoferiță s-a răsturnat cu mașina
class
04.10.2025De ce nu ii dam numele? E cumva pocăit? Ca doar ăștia fac afaceri în familie și au atâtea firme și s-au turnat la greu în ultima vreme! La famiglia!
la articolul Bistrițean reținut, în urma perchezițiilor privind prejudiciul de 4 milioane de lei
Ilie Brisca
25.09.2025Restaurantele si cafenelele au niste preturi absolut nesimtite pentru niste produse si servicii discutabile. Nu ai cum sa ceri la Bistrita 50 de lei pe o pizza si 20 de lei pe o cafea sau sa ai preturi la Colibita precum la Monte Carlo. Toate localurile astea trebuie sa dispara!
la articolul Măsurile Guvernului Bolojan atacă HoReCa. Numărul clienților a scăzut cu 50%
Lupșe Carmen
15.09.2025De acord cu petitua
la articolul BISTRIŢA. Petiție împotriva zgomotului produs de motociclete noaptea
COMENTARII